Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Które ze słodyczy będą lepsze, kupowane gotowe w sklepach czy samodzielnie pieczone w domu.

Posted on 21/12/2018 7:28am

Kiedy przychodzi chęć na jakiegoś smakołyka, to większość z nas będzie sięgać po jakąś przekąskę. Tu możliwości jest ogromnie dużo, bo przecież sklepowe półki aż się uginają od różnych pyszności. Do wyboru są więc przeróżne ciasta i ciasteczka, czekolady, cukierki i żelki, a także wiele innych produktów jakie mogą spełnić słodkie zachcianki.
Słodyczesłodycze (zobacz odnośnik) kupowane w sklepach mają tę zaletę, że się je otwiera, nic przy tym nie trzeba robić. Posiadają one jednak pewne wady, więc czasami można się na chwilę zatrzymać z kupowaniem. O tym, że słodycze należy tak naprawdę zjadać rozsądnie, nie od dzisiaj wiadomo, nie od dzisiaj wszyscy wiedzą, że to właśnie one są głównym powodem problemów z nadwagą. Jeśli jednak ktoś nagle poczuje nieodpartą potrzebę kupienia sobie słodkiej przekąski, to powinien dokładnie przeczytać etykietę. Niestety większość producentów stosuje składniki najtańsze, a przy tym niekoniecznie zdrowe, jakich należy jednak unikać. Syrop glukozowo-fruktozowy czy olej palmowy to najczęściej stosowane z nich, jeżeli będą tylko takie możliwości, to warto je mocno ograniczyć.
czytaj więcej na
Author: Brian Eager
Source: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś musi jednak sobie kupić jakąś słodką przekąskę, to lepiej wybrać taką, która oprócz pustych kalorii będzie miała jeszcze jakieś wartości. Przykładowo może to być jakaś czekolada, zawierająca dużo cennego kakao, a czasami także orzechy i bakalie. Lecz najlepiej coś słodkiego po prostu wykonać w domu, bo wtedy nie tylko przygotuje się rzeczywiście smaczną przekąskę, ale jednocześnie zdrową.


Mus czekoladowy własnoręcznie zrobiony z pewnością będzie z naturalnych składników, bez niepotrzebnych chemicznych barwników i polepszaczy. Zdecydowanie lepszą przekąską od gotowców w sklepach również będzie ciasto czekoladowe - czytaj więcej na . Tu także da się przemycić do niego dużo wartościowych składników, na przykład kakao czy orzechów, czyli czegoś, czego w większości słodyczy zwyczajnie nie będzie. A poza tym pieczenie takiego ciasta to doskonała okazja na miłe spędzanie czasu z najbliższymi, więc od czasu do czasu warto się na coś takiego zdecydować.

Tags: Czekolada, przekąska, ciastko