Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Kuchnia na miarę XXI wieku? Pełna użytecznych przedmiotów!

Posted on 30/10/2019 7:21am

Kuchnia powinna być pomysłowa. W dzisiejszych czasach markety mają naprawdę szeroki asortyment akcesoriów i gadżetów kuchennych, które nie tylko uproszczą gotowanie, ale również nadadzą kuchni oryginalny charakter.


Kuchennym hitem ostatniego okresu są bezsprzecznie płyty indukcyjne.


podany na talerzu boczek z dodatkami
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com


Z sukcesem wypierają one klasyczne kuchnie gazowe i ceramiczne. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ilość zalet tego rodzaju płyt. Nowoczesna technologia indukcji zużywa mniej prądu, jest bezpieczniejsza i umożliwia znacznie szybsze przygotowywanie jedzenia. Mimo że indukcja wyraźnie skraca czas gotowania, sama płyta wcale nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. Całe ciepło trafia do garnka, który powinien być wykonany z metalu przyciągającego magnes. W związku z wiele osób martwi się, że montaż płyty indukcyjnej do kuchni będzie wiązał się z koniecznością zakupu nowego zestawu garnków i patelni.

Czy zaciekawiłyby Cię inne newsy (http://www.pizzahut.pl/restauracje/pizza/pl/czeladz) na ten temat? Namawiamy do przeglądnięcia nowego artykułu. Tam zaznajomisz się z różnymi szczegółami.

Na szczęście powstał już patent, który pozwala na używanie normalnych rondli na tym najnowocześniejszym typie kuchenek. W asortymencie wielu sklepów znajduje się specjalna podstawka na płytę indukcyjną. Warto ją nabyć na samym początku przygody z technologią indukcyjną, a potem sukcesywnie wymieniać garnki na te wykonane z metalu ferromagnetycznego.


Sporą pomocą w kuchni jest również podstawka pod gorące naczynia. Najczęściej produkuje się je z silikonu, drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Tego rodzaju podkładki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.
Dzięki nim unikniemy uszkodzenia kuchennego blatu czy stołu i nadamy naszej kuchni oryginalny charakter. Podstawki mają różne kształty, rozmiary i kolory – każdy znajdzie jakąś dla siebie.

Tags: gadżet, silikon, asortyment, typ