Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Lody: czy ten pyszny deser można przyrządzić własnoręcznie?

Posted on 01/01/2019 7:24am

Lody cenią chyba wszyscy. Sięgamy po nie najczęściej latem, kiedy na dworze jest naprawdę gorąco. Pyszne lody można przygotować również samodzielnie.
Do przyrządzenia lodów samodzielnie wcale nie jest niezbędna specjalna maszynka do robienia lodów. Potrzebna jest tylko zamrażarka lub lodówka z mocno mrożącym zamrażalnikiem. Decydując się na robienie lodów w domu, można zdecydować się nawet na przygotowanie lodów na patyku. Jak się okazuje, nie jest to naprawdę trudne. Potrzebne nam będą tylko specjalne foremki do lodów oraz patyczki do lodów. Wykorzystywane patyczki do lodów mogą być zrobione nie tylko z drewna, ale również z plastiku. Ich zakup nie będzie stanowił problemu, również z zakupem pojemniczków do ich wykonania nie powinniśmy mieć żadnych trudności. Można pokusić się o wykonanie domowych lodów, bo ich przygotowanie nie jest trudne.Jeśli nie uda się nam kupić specjalnych, silikonowych foremek na przygotowywane w domu lody na patyku, to w roli foremek można zastosować kubeczki po jogurtach lub serkach homogenizowanych. Smak samodzielnie zrobionych lodów będzie niezwykły, zwłaszcza, że można nadać im rozmaity smak, sięgając po czekoladę bądź rozmaite sezonowe owoce.
lody
Author: Kimberly Vardeman
Source: http://www.flickr.com


Lody są deserem jedzonym od bardzo wielu lat.

Czy wiesz, że z łatwością możesz poszerzyć zakres swej wiedzy wiążącej się z przedstawianym tematem? Po prostu kliknij ten odsyłacz oraz zobacz ten link!

Kiedyś jadaliśmy je praktycznie tylko w lecie, obecnie na lody (Foremki do lodów

Dzisiaj lody kupić można nie tylko w malutkich, rodzinnych lodziarniach, są one także wytwarzane na masową skalę przez wielkie fabryki lodów. Ponoć najbardziej pyszne lody robią Włosi. Są oni mistrzami nie tylko w wytwarzaniu lodów. Z tego państwa pochodzą także tak popularne aktualnie granity i sorbety, których bazą nie jest mleko bądź śmietanka, ale sok z owoców.

Tags: lody, lodziarnie, fabryka lodów