Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Marketing na talerzu, czyli jak promować restaurację

Posted on 30/10/2018 7:41am

Rynek restauracyjny w Polsce rośnie w czasie bardzo szybko. Powodów takiego porządku jest kilka: wzrost świadomości kulinarnej Polaków, popularność show telewizyjnych takich jak chociażby Top Chef albo Master Chef jak i wzrost zarobków w niektórych gałęziach gospodarki. Dzięki czemu Polacy coraz chętniej wybierają się do lokali gastronomicznych ażeby zasmakować niezwykłych propozycji kulinarnych.


wifi w restauracji
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
Właściciele lokali robią co mogą żeby zachęcić klientów do swoich lokali. Istotnym aspektem jest rzecz jasna karta dań konkretnego miejsca oraz renoma, którą się cieszy. Niemniej jednak każda knajpa musi zainwestować pewne środki w odpowiedni marketing. Doskonale sprawdza się tutaj fanpage na Facebooku.

Jeśli rozważana tematyka okazała się dla Ciebie cenna oraz masz chęć ją przestudiować też od innej strony, przeczytaj więcej w witrynie - ona też ją przedstawia.

Można spostrzec nawet pewien trend, w którym lokale nie posiadają własnych stron w Internecie a tylko albo aż stronę na Facebooku. Marketing restauracji może przybierać wiele postaci, jednak obecność w Internecie jest w obecnych czasach kluczowa. Klienci używają przede wszystkim Internetu aby sprawdzić dane miejsce - kartę dań, komentarze czy chociażby trasę dojazdu. Klient musi zazwyczaj zobaczyć co jest w stanie zjeść i jak wygląda konkretne danie zanim uda się do restauracji. Marketing restauracji to w pierwszej kolejności bycie na czasie z aktualnymi nurtami panującymi na rynku. Istotnym elementem w marketingu jest właściwe działanie na polu SEO a więc optymalizacji wyszukiwań własnej witryny internetowej w sieci. Ostatnio wzrasta również współpraca z liczącymi się blogerami kulinarnymi, którzy mogą pomóc w rozsławieniu naszego lokalu. Dobrym sposobem jest także wifi reklama, dzięki której jesteśmy w stanie sugerować osobom korzystającym z sieci w naszej restauracji ażeby polubiły nasz profil na Facebooku, zaprezentować konkretne reklamy bądź też mieć z nimi kontakt w późniejszym okresie po opuszczeniu lokalu.


restauracja
Source: pixabay.com
Konsument łączy się z twoją siecią wifi przez profil na portalu społecznościowym tj. Twitter, Facebook czy też poprzez konto Google. Po procesie logowania otwiera się strona lokalu, która z założenia ma zaangażować klienta albo też zaproponować zniżki czy interesujące ciekawostki z życia restauracji. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie zbadać zachowanie klienta, podrzucić treści związane z naszym miejscem. Na pewno wifi reklama to odpowiednie rozwiązanie dla każdego biznesu, któremu zależy na zaproponowaniu własnym klientom odpowiedniego połączenia internetowego. kolejnym atutem jest zbieranie cennych dla naszego biznesu informacji marketingowych celem przyszłego reklamowania naszego biznesu.

Tags: Menu, informacje, marketing, kulinarnia