Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Metoda na dobrą kawusię w skomplikowanych warunkach

Posted on 27/09/2018 9:13am

Kawusia to chyba jeden z najpopularniejszych napitków na świecie. Tak samo jak herbata jej początki są legendarne. Każdy chyba słyszał opowieść o tym, jak to człowiek „wynalazł” kawę obserwując postępowanie zwierzaków. W kolejnych wersjach zmieniają się bohaterowie; raz będzie to arabski dygnitarz a raz prosty pastuch, niezmienne są jedynie kózki. Jedno jest pewne - nasion kawowca człowiek przyuczył się używać bardzo wcześnie, acz pierwotny sposób konsumowania raczej nie przypadłby do gustu obecnym bywalcom paryskich kawiarni.


Postać w jakiej powszechnie znamy kawusię czyli palone mocniej bądź słabiej ziarna odkryli przypuszczalnie Arabowie. Tyle o historii.
kawa w biurze
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Metod przygotowania kawy jest bardzo wiele. Zdaje się, że najbardziej popularna mała czarna to ta z ciśnieniowego ekspresu kiedyś osiągalna tylko w dobrych restauracjach. Aktualnie to urządzenie jest obecne w wielu mieszkaniach. Jest na tyle popularna, iż jedynie naprawdę miłośnicy kawy umieją dzisiaj powiedzieć co to Moka, poprzedniczka współczesnego ekspresu.
Jednym z problemów z jakimi zagorzały kawosz się boryka to wakacyjny wyjazd. Niełatwo do auta wraz z rodziną i psem ładować jeszcze ekspres do kawy. Wiadomo, że w uzdrowiskach nasz ulubiony napitek może kosztować ogromnie dużo. Do tej pory wyjściem była koszmarna rozpuszczalna namiastka, co u znanych mi smakoszy kawusi wywoływało wakacyjny post kawowy. Aktualnie jednakże mamy wyjście i nawet w najogromniejszej głuszy możemy przyrządzić pachnącą kawusię. Służy do tego dripper, a więc wielokrotnego użytku filtr do parzenia kawy. Reguła działania jest podobna jak w ekspresie przelewowym. Dripper może być wykonany z przeróżnych surowców ale najbardziej efektowne to takie wykonane z porcelany. Porcelanowy dripper jest nie tylko efektywny ale i estetyczny, a co ważne łatwy w utrzymaniu czystości co jest ważne kiedy zamyślamy pić kawę na polu namiotowym - qualiashop.pl/86-drippery-akcesoria-do-kawyród amatorów kawy są tacy, którzy kochają gadżety. Tych zapewne zadowoli aeropress czyli próba stworzenia ręcznego ekspresu ciśnieniowego. To typ tuby z filtrami gdzie naciskając tłok niczym w strzykawce tworzy się ciśnienie dzięki któremu pozyskujemy napar. Aeropress tak samo jak poprzedni prezentowany obiekt przyda się wszędzie gdzie nie możemy skorzystać z ekspresu ciśnieniowego - .
www.qualiashop.pl

Tags: kawa, gadżety, restauracje, filtr