Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Na wartość kulinarną potrawy ma wpływ niewątpliwie wygląd, w jaki jest ona zaserwowana

Posted on 17/04/2019 7:44am

Na szczęście już za nami lata ponurych jadłodajni zbiorowego żywienia, nieśpiesznych kelnerów i zimnej kawy. Przeszły czasy zapiekanek z pieczarkami i kiełbasek z rożna sprzedawanych w budkach campingowych. Mija czas fascynacji pizzą i hamburgerami. Obecny klient lokalu gastronomicznego, wydaje się być poszukiwaczem niepowtarzalnych wrażeń kulinarnych. Tradycyjna kuchnia polska wraca do łask.

Przyprawnik
Author: amyshuff
Source: http://www.flickr.com
Zauważamy widoczny zwrot w stronę regionalnych i polskich tradycji żywieniowych. Kuchnia (wybierz blaty kuchenne granitowe wrocław) polska zwana chłopską, sycąca i wysokokaloryczna – ma spore grono swoich amatorów. Tradycyjne polskie jedzenie to kraina pierogów i smalcu, grubych kromek ciemnego chleba i zawiesistych sosów. Tradycyjne polskie jedzenie, jest już powszechnie podawane w barach .

Karty menu restauracji (wejdź na zawierają obszerną propozycję polskich potraw. Powrót do korzeni jest w czasach globalizacji bardzo istotny, aby chronić typowo polskie smaki i jedzenie różnych regionów kraju. Co warunkuje, że restauracja (szczegóły - http://www.p2.wroclaw.pl) staje się wyjątkowa? Usytuowanie? Profesjonalny szef kuchni? A może dekoracja?

W dobrej restauracji muszą być uaktywnione wszystkie zmysły. Bodaj najbardziej doświadczony szef kuchni, nie zapewni sukcesu i pozytywnej opinii restauracji, jeśli obok smaku, który bezsprzecznie wpada w pamięć, nie będzie ona miała właściwego nastroju . Za nastrój są odpowiedzialne osoby, które nawiedzają lokale gastronomiczne. Zagospodarowanie przestrzeni musi być zrównoważone, gustowne.

Odczucie nadzwyczajności spożywania pożywienia, uwydatnia muzyk grający na żywo. W powietrzu wznosi się aromat polskiego jedzenia. Oprócz jadłospisu nawiązującego do bardzo bogatej przeszłości polski, widoczny jest wystrój stołu utrzymany w tej konwencji. Stylowo przygotowany stół, potrzebuje doskonałej organizacji.

Po pierwsze ważny jest obrus, który jest podstawą dobrze nakrytego stołu. Sztućce można podać w właściwym pojemniku do podawania sztućców. Aby nie dopuścić do bałaganu, przyprawniki należy ustawić na dwóch skrajnych częściach stołu. Ładnie i estetycznie zrobiony płatnik kelnerski doda szyku. Gdy po posiłku podajemy herbatę, to można to zrobić w specjalnie do tego celu przygotowanych pudełeczkach do serwowania herbaty.

Tags: herbata, pizza, na żywo, zmysł