Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Najczęstsze powody problemów ze schorzeniami układu moczowego, w jaki sposób można je leczyć domowymi metodami.

Posted on 02/10/2018 9:18am

Układ moczowy odpowiada za wydalanie z organizmu szkodliwych substancji. U wielu osób jego funkcjonowanie przebiega całkowicie bezobjawowo do później starości, jednak raz na jakiś czas zdarza się, że trzeba będzie skorzystać z pomocy urologa.

lekarz urolog podczas prezentacji
Author: Charles Uibel
Source: http://www.flickr.com
Schorzenia układu moczowego można podzielić na dwie zasadnicze grupy. Pierwszą z nich są zwyczajne zakażenia, jakie często zdarzają się i dorosłym, i dzieciom. Z reguły ich początek jest taki sam, czyli lekkie pieczenie przy oddawaniu moczu, później coraz częstsze wizyty w toalecie, a na koniec mocniejszy ból i pieczenie. Problemy te są na tyle dokuczliwe, że pacjenci nie mają żadnych obaw przed wizytą u specjalisty. Przeważnie trzeba zacząć od normalnego rodzinnego lekarza, który przy podejrzeniu jakiegoś zapalenia przepisze skierowanie do specjalisty - Urolog we Wrocławiu oceniając wyniki badań oceni, czym spowodowane jest zakażenie i zapoda odpowiednie środki, przeważnie będą to antybiotyki które będą zwalczać bakterie powodujące stan zapalny.W dużo większej liczbie przypadków na choroby dróg moczowych zapadają panie. W dużej mierze jest to skutkiem ich budowy anatomicznej, krótka cewka moczowa ułatwia znacznie bakteriom możliwość przedostania się do pęcherza, gdzie powodują zakażenie. Jeśli objawy choroby będą szybko wykryte, to będą spore szanse na to, że uda się wszystko przejść bez większych dolegliwości i problemów. Przede wszystkim trzeba pić dużo płynów, żeby wypłukać bakterie z organizmu. Najlepsza jest zwykła woda mineralna, a powinno się ją spożywać w ilości nawet szklankę co kilkadziesiąt minut. Bardzo przydatne we wczesnych fazach choroby są również mieszanki ziołowe, lub jeżeli ktoś nie do końca je lubi, to pastylki o podobnym działaniu - www.

budowa nerki
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Warto również zadbać o właściwą temperaturę, nie od dziś bowiem wiadomo, że chłód to największy wróg nerek. Jeżeli jest taka możliwość, to zaszycie się na dwa dni pod kołdrą da dużo szans na to, że sprawa obejdzie się bez konieczności stosowania antybiotyków. Jeżeli jednak te sposoby nie dadzą rezultatu, to nie pozostanie nic innego, jak wybrać się do lekarza we Wrocławiu po poradę.

Tags: grupa, zimno, mieszanki