Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Nasze rodzime jabłka- chwała narodowa

Posted on 22/06/2018 5:24am

Nasz kraj jest faktycznie świetnym terenem dla sadowników. I choć nie posiadamy warunków do uprawiania cytrusów i drzewa bananowe nie urosną w naszych ogródkach, to i tak mamy dużo do zaoferowania. Od dawna już jabłka z Polski uważa się za jedne z najlepszych.

Nie trzeba ich importować do naszego kraju, bo polskie jabłka na sto procent nam wystarczą. Szczególnie, że sadownicy zadbali o to, byśmy mieli faktycznie bardzo duży wybór. Jest kilkanaście odmian jabłek, dzięki czemu wszystkim uda się odszukać smak, który będzie odpowiadał ich podniebieniu. Dlatego naprawdę warto zerknąć, jakie konkretnie jabłka kupiliśmy. Bo dobrze znać, choć kilka odmian jabłek w kraju, w którym jest ich naprawdę dużo i naprawdę świetnie smakują- . Warto, więc robić z nich różne przetwory i piec z nimi ciasta, bo w taki sposób wykorzystujemy je najlepiej. Oczywiście powinniśmy też dla zdrowotności spożyć jedno jabłko dziennie. Ostatnimi czasy w szkołach rozpoczęła się akcja , która jest związana z dawaniem uczniom i nauczycielom jabłek, to akcja promująca nie jedynie zdrowe jedzenie, ale też regionalne produkty. I tego rodzaju akcji na sto procent powinno robić się więcej.Owoce to zrdowie
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Eksportowanie jabłek

Ogólnie rzecz ujmując nasz kraj jest znany z naprawdę świetnych jabłek, dlatego eksport jabłek na tak dużą skalę nikogo nie dziwi. Jabłka są zawożone do różnych krajów Europy ale nie tylko. Przedsiębiorstwa, które przewożą jabłka mają ciągle coś do roboty. Skupy jabłek również. Nie wspominając o sadownikach, którzy muszą uwijać się przy swych jabłonkach, by owoce były faktycznie fantastyczne. Jabłka to produkt , który nietrudno dostać w naszym kraju. Potentatem w tej branży jest Świeży Owoc. W wielu miejscach są jabłonki, z których można bez problemu pozrywać parę owoców. To nie jest tak, że jabłka można kupić jedynie w sklepach. Sporo osób ma za swymi domami jabłonkę na przykład z papierówkami, albo drzewo z zimową odmianą jabłek. Dlatego wszyscy w pewien sposób byliśmy wychowani na jabłkach. Może, dlatego tak często nie doceniamy tego owocu, który jest niesłychanie pożądany w rożnych innych częściach świata. Warto, więc podumać o tym, że i my Polacy nie możemy zapominać jak fantastycznymi owocami są jabłka.

Tags: ciasta, sadownicy, papierówki