Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Niby prosta sprawa, ale czy zdajesz sobie sprawę, jak pić herbatę? Oto garść praktycznych porad, które przydadzą się w wielu sytuacjach

Posted on 29/08/2018 5:00pm

W czym pić herbatę? Jest to pytanie, które potrafi spędzić niejeden sen z powiek wielbicielom herbaty. Każdy wie, iż właściwy sposób podania herbaty zostanie zauważony w okresie wieczornych przyjęć lub też popołudniowych spotkań ze znajomymi.

naczynia
Author: home-you.com
Source: home-you.com
Dobór odpowiednich naczyń z pewnością wpływa na smak oraz aromat podawanej herbaty. Niezmiernie istotny jest materiał, z którego wytworzone są naczynia, w których chcemy herbatę podawać. Przede wszystkim naczynia, jak i akcesoria kuchenne przeznaczone do spożywania herbaty muszą mieć gładką powierzchnię - Sprawdź na naszej stronie. Dzięki czemu zachowanie naczyń w czystości jest o wiele bardziej łatwe. Zatem w jakim naczyniu pić herbatę? Oczywiście najbardziej odpowiednie są porcelanowe filiżanki. Za sprawą łagodnie przezroczystych ścianek wszelkie właściwości herbaty są z niej wydobywane. Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego czajnika to najkorzystniej wybierać czajniki porcelanowe o okrągłym kształcie. Dzięki czemu liście herbaty są w stanie się w pełni rozwinąć, a smak w pełni wydobyć.

herbata i ciasteczka
Author: Shari's Berries
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch czajników, jeżeli w domu spożywa się odmianę czarną i zieloną. Gdyż bogaty smak czarnej herbaty może w danym czajniku pozostać, co w konsekwencji może zamienić smak herbaty podawanej po raz drugi w czajniku. Dodatkowym akcesorium, które ułatwi serwowanie herbaty jest sitko. Tego typu wkładka umożliwia usunięcie fusów czy liści herbaty z dzbanka. Ponadto sitko może zostać zastąpione ciekawym urządzeniem, jak zaparzacz do herbaty, które często występuje w postaci koszyczków. Istotny jest również rozmiar zaparzaczki. Jeśli rozmiar zaparzaczki będzie za bardzo mały wtedy liście herbaty nie będą w stanie się w pełni rozwinąć.Zaparzaczki są bardzo przydatne podczas zaparzenia herbat białych oraz zielonych. Ich czas parzenia jest zdecydowanie krótszy od pozostałych odmian. Na zakończenie powinniśmy również wspomnień o podgrzewaczu do herbaty. Ocieplacze pozwalają na utrzymanie temperatury herbaty długo po zaparzeniu, a co ważne są bardzo proste w obsłudze. Po prostu musimy w konkretnym podgrzewaczu zapalić świeczkę. Dzięki temu naprawdę łatwo stworzyć ciekawy klimat. Z jednej bowiem strony mamy pyszną herbatę, z drugiej klimat, jaki wytwarza paląca się świeczka. Tak zaparzona herbata, w tym klimacie, smakuje wspaniale.

Tags: liście, smak, aromat, czajniki