Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Nietypowe metody na reklamę swojego lokalu czyli jak w praktyce można zastosować wifi reklamę.

Posted on 18/01/2018 10:00am

Współczesne czasy coraz bardziej są zawładnięte przez elektronikę i media społecznościowe. Smartfonów używa już więcej niż pół Polaków, nie tylko do dzwonienia, lecz również do sprawdzania internetu i kontaktowania się przy pomocy społecznościowych mediów. Z tego też powodu bardzo często pojawiają się pomysły, żeby tę aktywność i korzystanie ze smartfonów wykorzystać w reklamie i promocji. Między innymi będzie to umożliwiać wifi marketing, coraz częściej wykorzystywany w rozmaitych restauracjach i lokalach.


restauracja
Author: César
Source: http://www.flickr.com
W kilku słowach wifi reklama będzie polegać na tym, że będzie się udostępniać klientom darmową możliwość dostępu do szybkiej sieci internetowej. Ale w zamian podczas logowania na przykład do Facebooka można takim klientom wyświetlić rozmaite reklamy. Dodatkowo, takie komunikaty marketingowe przekazywać można także po wyjściu z lokalu, dzięki czemu możliwości tego typu reklamy zaczynają bardzo rosnąć. Można w tym celu wykorzystywać typowe wiadomości e-mail, lecz również różnego rodzaju społecznościowe media. Spora ilość lokali wykorzystuje również ten sposób do dostarcza klientom informacji o różnego rodzaju obowiązujących kodach promocyjnych i rabatach. Polacy bardzo je lubią i korzystają z nich bardzo chętnie, więc zaoferowanie im po zalogowaniu jakiejś świetnej propozycji naprawdę może być niezwykle skuteczne. Dodatkowo taki marketing restauracji ma jeszcze jeden plus. Poprzez dane, jakie zostawione zostaną po zalogowaniu, można się z takimi osobami znów po jakimś czasie kontaktować.

wifi w restauracji
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
Przesłanie najnowszej propozycji po tygodniu czy miesiącu wiele osób zachęci do tego, żeby jeszcze raz zawitać w danym miejscu. Budowanie takiej sprawdzonej grupy klientów jest bardzo ważne, gdyż to oni właśnie często odpowiadają za dużą część zysków. Dzięki reklamie wifi koszty zdobycia nowych są nieporównywalnie mniejsze, niż przy typowych metodach, przy równocześnie znacznie większej skuteczności. Wszystko wskazuje na to, że reklamowy rynek będzie się również w taką stronę rozwijał, ponieważ przedstawione rozwiązania mogą dać naprawdę sporo.

Tags: reklama, klient, oferta, media społecznościowe