Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Niezbędne akcesoria kuchenne współczesnej pani domu

Posted on 15/05/2018 1:31pm

Miłe spotkanie przy filiżaneczce pachnącej kawy czy też herbaty w doborowym towarzystwie to chwile, w których nareszcie możemy odetchnąć nie spiesząc się nigdzie. By powoli delektować się przyrządzonym naparem na pewno każdej współczesnej pani domu przydać się mogą dzbanki z podgrzewaczem.

http://garneczki.pl/produkty/dzbanki-z-podgrzewaczem,413
Author: BODUM
Source: www.smakprostoty.pl
Tenże dzbanek sprawi, iż nic zbytnio prędko nam nie ostygnie. Podgrzewacz na świeczkę to nadzwyczajny gadżet, dzięki któremu nasz dzbanek filtrujący - idź do tej strony: https://www.waterbobble.pl/ - czy też imbryk długo utrzyma ciepło zaparzonego napoju. Należy też powiedzieć, iż oprócz funkcji praktycznych takie dzbanki - z porcelany czy ze szkła - stanowią niewątpliwy element ozdobny każdej kuchni.

Ponieważ jedzenie nieuchronnie podlega przemianom chemicznym powodowanym głównie przez oddziaływaniami: mikroorganizmów, temperatury, powietrza a także enzymów, kolejnym niezbędnym oprzyrządowaniem w kuchni każdej nowoczesnej pani domu są próżniowe pojemniki na żywność. Powietrze jest jednym z kluczowych powodów psucia się pokarmów. Procesy utleniania powodują, że pożywienie traci swe właściwości odżywcze, jakość oraz smak.

Funkcjonalne pojemniki na żywność
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Możemy jednak dziś temu w dosyć prosty sposób zapobiec, kupując odpowiednie pojemniki na żywność (http://www.garneczki.pl/produkty/pojemniki-na-zywnosc,160). Można w ten sposób wydłużyć trwałość przechowywanych w ten sposób artykułów i dań. Zredukuje to znacznie porcje zmarnowanego jedzenia, bowiem możemy bez ryzyka przechować resztki potraw w pojemnikach by odgrzać je na następny posiłek. Takie pojemniki są doskonałe do przechowywania nieomalże wszystkiego - zaczynając od wędlin oraz serów aż po porcje posiłków.


Czym kierować się dokonując powyższego zakupu? Podstawowe cechy jakie powinny posiadać dobre pojemniki na żywność to: zamknięcie próżniowe, dobrze by były dobrane wielkością w ten sposób, by można je było wkładać jeden w drugi żeby oszczędzić miejsce w szufladach, w lodówce i w zamrażalniku, oraz by pojemniki były przejrzyste, co o wiele uprości znalezienie potrzebnych produktów bez względu na to, w którym miejscu będą postawione.

Kolejnym przydatnym współczesnym gadżetem do kuchni jest silikonowa stolnica, niezwykle pomocna oraz praktyczna. Nieużywana zajmuje niewiele powierzchni w kuchennej szufladzie.

Tags: gadżet, kuchnia, posiłek