Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Niezbędne akcesoria kuchenne współczesnej pani domu

Posted on 17/02/2019 7:41am

Miłe spotkanie przy filiżaneczce pachnącej kawy czy też herbaty w doborowym towarzystwie to chwile, w których nareszcie możemy odetchnąć nie spiesząc się nigdzie. By powoli delektować się przyrządzonym naparem na pewno każdej współczesnej pani domu przydać się mogą dzbanki z podgrzewaczem.
Author: BODUM
Source: www.smakprostoty.pl
Tenże dzbanek sprawi, iż nic zbytnio prędko nam nie ostygnie. Podgrzewacz na świeczkę to nadzwyczajny gadżet, dzięki któremu nasz dzbanek czy też imbryk długo utrzyma ciepło zaparzonego napoju. Należy też powiedzieć, iż oprócz funkcji praktycznych takie dzbanki - z porcelany czy ze szkła - stanowią niewątpliwy element ozdobny każdej kuchni.

Ponieważ jedzenie nieuchronnie podlega przemianom chemicznym powodowanym głównie przez oddziaływaniami: mikroorganizmów, temperatury, powietrza a także enzymów, kolejnym niezbędnym oprzyrządowaniem w kuchni każdej nowoczesnej pani domu są próżniowe pojemniki na żywność.

Jeśli pragniesz poczytać sporo na ten temat, to wejdź na naszą nową stronę oraz dowiedz się i sprawdź (https://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/baranina) czegoś interesującego o tym wpisie.

Powietrze jest jednym z kluczowych powodów psucia się pokarmów. Procesy utleniania powodują, że pożywienie traci swe właściwości odżywcze, jakość oraz smak.Funkcjonalne pojemniki na żywność
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Możemy jednak dziś temu w dosyć prosty sposób zapobiec, kupując odpowiednie pojemniki na żywność . Można w ten sposób wydłużyć trwałość przechowywanych w ten sposób artykułów i dań. Zredukuje to znacznie porcje zmarnowanego jedzenia, bowiem możemy bez ryzyka przechować resztki potraw w pojemnikach by odgrzać je na następny posiłek. Takie pojemniki są doskonałe do przechowywania nieomalże wszystkiego - zaczynając od wędlin oraz serów aż po porcje posiłków.

Czym kierować się dokonując powyższego zakupu? Podstawowe cechy jakie powinny posiadać dobre pojemniki na żywność to: zamknięcie próżniowe, dobrze by były dobrane wielkością w ten sposób, by można je było wkładać jeden w drugi żeby oszczędzić miejsce w szufladach, w lodówce i w zamrażalniku, oraz by pojemniki były przejrzyste, co o wiele uprości znalezienie potrzebnych produktów bez względu na to, w którym miejscu będą postawione.

Kolejnym przydatnym współczesnym gadżetem do kuchni jest silikonowa stolnica, niezwykle pomocna oraz praktyczna. Nieużywana zajmuje niewiele powierzchni w kuchennej szufladzie. dzbanek filtrujący - idź do tej strony: https://www.waterbobble.pl/ -

Tags: gadżet, kuchnia, posiłek