Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Nowoczesne sposoby usuwania wad wzroku.

Posted on 12/03/2019 10:17pm

Od lat ludzkość boryka się z różnymi schorzeniami i defektami fizjologicznymi, które utrudniają współistnienie w mieście.


Być może nie najgorszymi z nich, ale utrudniającymi właściwe postrzeganie świata, są wady wzroku. Astygmatyzm jest powszechnie znanym schorzeniem aparatu wzroku, lecz niewielu z nas wie, na czym on polega. Wielu ludzi cierpiących na tę wadę, zanim zdecyduje się na odwiedziny u okulisty, przez długi okres uważa, iż ostrość ich widzenia nie uległa pogorszeniu, lecz oczy mocniej się męczą.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Spowodowane jest to tym, że rogówka nie ma powierzchni kulistej ale ma niewielkie pofałdowania na swej powierzchni. W wyniku czego, promienie świetlne nie skupiają się w tym samym miejscu i ukazują niewyraźny obraz na siatkówce. Jest to bardzo częsta wada, zwykle niepotrzebna jest wizyta u okulisty, bada się ją w czasie, gdy zakłóca powszednie funkcjonowanie. Żeby dowiedzieć się więcej o leczeniu astygmatyzmu wystarczy wpisać frazę: „astygmatyzm operacja cena”- sprawdź np.: astygmatyzm zabieg cena Od kilkunastu lat w Polsce, możliwa jest laserowa korekcja laserowa wzroku. Nie zalicza się ona do tanich operacji, lecz wyróżnia się ogromnąefektywnością i małą inwazyjnością

Dzięki jej zastosowaniu chory nie potrzebuje więcej nosić okularów. Z tej operacji skorzystało
już wiele tysięcy ludzi na całym świecie. Istotą operacji jest skrupulatne ukształtowanie sfery rogówki oka w ten sposób, aby wchodzące do niego promienie świetlne były ogniskowane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Parametry promienia światła laserowego projektowane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zgromadzone podczas diagnozowania pacjenta. Laser excimerowy, bo taką nosi nazwę,usuwa w trakcie operacji następne mikroskopijne powłoki rogówki, aż do całkowitego usunięcia chropowatości jej sfery.


okulista w swoim gabinecie
Author: Mossy Carey
Source: http://www.flickr.com
Istnieje sporo metod laserowej korekcji używanych dziś w naszym kraju (dodatkowe informacje). Jedną z nich jest metoda PRK, polegająca na usunięciu nabłonka rogówki i modelowaniu wiązką lasera jej powierzchniowych warstw. Po zabiegu rogówka potrzebuje kilku dni na odbudowę nabłonka. Na ten czas zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która jest usuwana po upływie około tygodnia. Dzięki użyciu lasera do korekcji wad wzroku, człowiek nie potrzebuje używać okularów lub soczewek. Metoda ta nie jest nowinką techniczną, a sprawdzonym przez miliony ludzi zaawansowanym zabiegiem, który gwarantuje pełną skuteczność. Ponadto, zabieg jest w pełni programowalny i w całości wykonywany przez oprogramowanie komputerowe. Dlatego pomyłka lekarza nie wchodzi w grę.

Tags: wzrok, oczy, optyk, lekarz, okulista, wady