Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Nowoczesny i naturalny styl przygotowywania posiłków w naszej kuchni

Posted on 04/12/2017 10:18am

Dziś coraz częściej kuchenki gazowe i płyty grzewcze zastępują płyty indukcyjne.


Płyty na indukcję przetwarzają energię w ciepło. Ale nie w płycie, lecz w dnie naczynia. Są one bardzo nowatorskim rozwiązaniem.


Garnki do gotowania na parze indukcja
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najcenniejszych plusów płyt na indukcję jest oszczędność energii, o nawet 25 %. Urządzenie rozpoznaje gabaryty garnka i wpasowuje się pole obszaru grzania do powierzchni dna naczynia. Okres gotowania redukowany jest do 30%. Korzystając z płyty indukcyjnej, zmniejszamy ryzyko oparzenia, ponieważ jej przestrzeń nie nagrzewa się podczas gotowania. Z takiego powodu korzystnie takiej płyty grzewczej w czystości okazuje się być dużo łatwiejsze aniżeli w przypadku zwykłych kuchenek. Kawałki pożywienia spadające na jej powierzchnię podczas gotowania nie przyklejają się do niej. Nie powinniśmy także martwić się osadem, powstającym w efekcie długotrwałego wykorzystywania kuchenki gazowej. Nikogo nie należy pouczać o plusach gotowania na parze. Od lat garnki do gotowania na parze cieszą się wielkim powodzeniem. Tam gdzie stosowane są garnki do gotowania na parze indukcja okazuje się być cudownym uzupełnieniem naturalnego i zdrowego rodzaju gotowania.


kawiarki stosowne w naszych domach działają na kuchenkach gazowych oraz elektrycznych. Jednak coraz częściej można spotkać płyty indukcyjne, które potrzebują odmiennych kawiarek. Kawiarki na indukcję mają kilka cech charakterystycznych. Przede wszystkim muszą posiadać albo ferromagnetyczne podłoże albo muszą być zrobione ze stali nierdzewnej.


Ponadto takie kawiarki muszą posiadać właściwą budowę dna, które powinno w całości przylegać do kuchenki. Ostatnią ważną cechą jest średnica. By całkowicie otrzymać właściwy efekt, kawiarka wykorzystująca indukcji musi posiadać rozmiar większy niż 9 cm.

Tags: naczynia, bary, kawiarki, rodzaj, typ