Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Odpowiedni styl żywienia jako jeden z najważniejszych aspektów życia

Posted on 11/07/2018 9:41pm

Odżywianie się zaliczane jest do podstawowych potrzeb człowieka, bez których nie może on funkcjonować. Aktualnie coraz więcej osób bacznie zwraca uwagę na to, czym odżywia się na co dzień. Jest to na pewno postawa godna pochwały, bowiem od stylu odżywiania się zależy zdrowie i kondycja człowieka. Zmieniając dietę można zmienić praktycznie całe swoje życie, a wprowadzanie dobrych nawyków jest bardzo istotne.

Dieta, odchudzanie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Tendencja ta obecnie w dużej mierze wynika z wysokiego poziomu wiedzy na temat produkcji produktów żywnościowych- Aktualnie jest bowiem tendencja do produkowania artykułów żywnościowych z zastosowaniem sztucznych reakcji i dodatków. Uświadomienie sobie tego umożliwia wielu osobom przejście na zdrową dietę dzięki omijaniu tzw. chemii w żywności. Jednocześnie w dzisiejszych czasach można zaobserwować również zwiększony problem nadwagi i otyłości w rozwiniętych państwach, w niektórych grupach jest to już zjawisko na skalę niepokojącą. W tym kontekście także często podejmowana jest kwestia diet.

Wyeliminowanie mięsa z jadłospisuNa chwilę obecną coraz popularniejszy jest wegetarianizm, czyli pogląd nakazujący wyeliminowanie z jadłospisu mięsa i jego przetworów. Dieta dla wegetarian musi być odpowiednio zbilansowana, tak by przyswajane przez nich pokarmy mogły zapewnić im wszelkie potrzebne elementy nieprzyjmowane z produktów mięsnych. Od pewnego czasu popularny staje się także weganizm, który poza niejedzeniem mięsa nakazuje również niejedzenie produktów mlecznych oraz pozostałych produktów pochodzenia zwierzęcego. W przypadku wyeliminowania z diety nabiału sprawa przyswajania białka z innych źródeł staje się jeszcze bardziej utrudniona-

Diety odchudzające

Waga, dieta
Author: Vitana
Source: Vitana
Spośród diet najczęściej spotykane są te, zakładające utratę tkanki tłuszczowej, jak na stronie Tego typu diet do tej pory sporządzono bardzo wiele. Niektóre z nich są bardzo restrykcyjne, mogą prowadzić nawet do wyczerpania organizmu. Z tego powodu diety takie należy wybierać z rozwagą, najlepiej w porozumieniu z dietetykiem. Przykładowa dieta eliminacyjna może mieć różne założenia, które są dopasowywane w pierwszej kolejności do indywidualnych potrzeb organizmu. Dlatego nie należy wdrażać diet znalezionych na przykład w Internecie.

Tags: organizm, Chemia, tendencja, rozwaga