Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Olej kokosowy ekologiczny i jego bardzo szerokie zastosowanie

Posted on 19/11/2018 9:50am

Olej kokosowy ekologiczny ma ogromnie szerokie zastosowanie w wielu sferach naszego życia, między innymi stosuje się go w celach spożywczych, i także kosmetycznych albo leczniczych. Dzięki swoim szczególnym właściwościom daje naprawdę cudowne rezultaty, oprócz tego jest on bezwarunkowo ekologiczny, a co za tym idzie też bezpieczny.

Olej kokosowy ekologiczny, nierafinowany perfekcyjnie nadaje się na przykład do smażenia. Jest kategorycznie zdrowszy niż zwykły olej, bowiem w toku smażenia nie uwalnia tyle wolnych rodników, tak więc jest bezwarunkowo bezpieczny i wolno go użytkować na co dzień. Mało tego olej kokosowy używa się również w trakcie wyrobu ciast, margaryny czy też czekolady, w związku z tym wykorzystywany jest w przemyśle masowym. Można go także stosować do przygotowywania słodkich mas, czekoladek lub też do smarowania pieczywa, tak więc należałoby posiadać olej kokosowy w swojej kuchni.

Jeżeli chodzi o wykorzystanie oleju kokosowego w kosmetyce, to perfekcyjnie nadaje się on jako olejek do masażu, albowiem ma właściwości uspokajające oraz chłodzące, wobec tego świetnie nadaje się również do skóry zniszczonej przez słońce, wolno go używać także bezpośrednio po opalaniu, ponieważ ma mocne działanie kojące. Olej kokosowy świetnie nadaje się także do cery suchej i zniszczonej, skłonnej do trądziku i przebarwień. Jego regularne wykorzystywanie pozwoli Ci odnotować doskonałe efekty, już po niedługim czasie - Twoja cera stanie się zdrowsza oraz piękniejsza, nabierze ślicznego, zdrowego kolorytu (sok z dzikiej róży).Olej kokosowy ma też wspaniałe właściwości pielęgnacyjne w walce z suchymi i bardzo zniszczonymi włosami. Świetnie odżywia i zwilża strukturę włosa, wobec tego dzięki jego regularnemu użytkowaniu Twoje włosy mogą być zdrowsze i piękniejsze. Prócz tego działa wspomagająco w trakcie gojenia się ran - , poleca się go także przy łuszczycy albo też atopowym zapaleniu skóry. Dodatkowo olej kokosowy niezwykle często jest elementem rozmaitych preparatów odżywczych przeznaczonych dla osób ciężko chorych, można go także spotkać w mleku modyfikowanym dla niemowląt.

Tags: pielęgnacja, smażenie, zdrowy