Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Opakowania oraz ich zastosowanie

Posted on 13/07/2019 7:10am

Opakowania pełnią wiele funkcji. Zwracają uwagę klientów, zachęcają do kupna, ale przede wszystkim pełnią jedną, podstawową rolę: ochronną. Wówczas nie tyle istotny jest ich wygląd, ale odpowiednie zabezpieczenie produktu. W produkcji opakowań, jednym z kluczowych elementów jest dobór materiału.
Jednymi z najstarszych rodzajów opakowań są opakowania z tektury. Ich zaletą jest sztywność ścianek, kształt który umożliwia dokładne wykorzystanie miejsc magazynowych a także sposobność pakowania mechanicznego. Jest to też produkt, który przepuszcza powietrze. Opakowania z kartonu posiadają też szerokie możliwości zadruku, dzięki czemu dany towar jest widoczny dla klientów - sprawdź ofertę. Cechą dodatnią tektury jest również niska cena, z tego względu, że stała się tak popularna. Przedsiębiorstwa produkcyjne, przemysł - wycinarki laserowe do rur - spożywczy, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne to główni odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.
opakowania


Mimo wszystkich dobrych stron, opakowania na bazie tektury używane są rzadziej od opakowań z tworzyw sztucznych. Powodem tego zjawiska jest ich wytrzymałość i stale zmniejszająca się waga, dzięki której można je łatwiej transportować. Dodatkowo, opakowania z tworzyw sztucznych wydłużają okres przydatności wielu różnych produktów. W związku z tym zastosowanie znajdują zwłaszcza w branży spożywczej. Plastikowe pojemniki spożywcze zapewniają barierę ochronną przed drobnoustrojami, uszkodzeniami czy promieniowaniem UV.Umożliwiają czytelne etykietowanie wyrobu, czyli informację, o jego składzie czy pochodzeniu. Spełniają jednocześnie funkcje reklamowe i promocyjne. Producent opakowań z tworzyw sztucznych, troszczą się przy tym o funkcję ekologiczną opakowań, czyniąc odpady (zobacz tonsmeier południe ruda śląska) opakowaniowe łatwymi do wycofania z rynku i utylizacji bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć). Poddane recyklingowi mogą służyć do produkcji nowych wyrobów.
Opakowania z tworzyw sztucznych są także tanie, dlatego ich używanie może w dużym stopniu pomóc w obniżeniu kosztów produkcji. Są zwyczajnie wszechobecne, bez problemu znajdziemy je w każdym gospodarstwie domowym.

Tags: Produkty, recykling, uszkodzenie