Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Osoby stawiające na aktywność fizyczną – czy odżywki na masę można bezpiecznie stosować?

Posted on 29/09/2018 11:13am

Udając się na siłownię, wiele osób stawia sobie jeden cel: zbudowanie ładnie zarysowanych mięśnie. Aby cel ten mógł zostać osiągnięty, wymagana jest odpowiednio ustalone dieta, ale także właściwie wybrane ćwiczenia.


umięśniony mężczyzna
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Zestaw prawidłowych ćwiczeń na zbudowanie masy mięśniowej musi składać się z ćwiczeń na klatkę, brzuch, triceps, plecy, barki oraz nogi. Jest to tak zwany trening , który ma charakter systemowy. Nie wolno jednak zapominać, że proces budowania masy polega na połączeniu właściwie dobranych ćwiczeń z odpowiednią dietą. Dieta ta musi być tak skomponowana, aby zwiększała tempo budowy mięśni. Podstawą tej diety są węglowodany oraz białka. Dieta na masę nie powinna zawierać zbyt dużej ilości tłuszczu. Osoby, które zdecydują się wprowadzić do swoich codziennych posiłków nadmierną ilość tłuszczu będą się szybciej męczy. Nie wszyscy, których celem jest zbudowanie masy potrafią prawidłowo skomponować swoją dietę. Organizm otrzymuje więc za mało składników, z których może szybko zbudować mięśnie - sprawdź Giełda Suplementów - odżywki białkowe. Doskonałym rozwiązaniem okazują się więc być odżywki na masę. Dostępne w sklepach odżywki na masę zawierają odpowiednio dobraną ilość węglowodanów oraz białek, a do tego zostają wzbogacone o witaminy i składniki mineralne. Powinno się jednak pamiętać, że nawetnajwyższej jakości suplement diety - czytaj w serwisie - nie zastąpi prawidłowego sposobu odżywiania się i treningu, może jedynie te procesy wesprzeć.

Jednym z najczęściej stosowanych suplementów diety, które mają wesprzeć budowę ładnych mięśni jest białko serwatkowe. Aby osiągnąć dobry efekt, po białko serwatkowe trzeba sięgać trzy razy dziennie. Pierwszą porcję należy wypić zaraz po wstaniu z łóżka, kolejną przed rozpoczęciem treningu, a ostatnią na zakończenie treningu.


suplementy diety na masę
Source: fbb.pl
Można zażywać nie tylko białko serwatkowe, ale także białko kazeinowe. Ten typ białka zażywa się dwa razy dziennie. Pierwszy raz zażywa się je po treningu, następny raz przed pójściem spać. Wraz z białkiem serwatkowym można zażyć również glutaminę. Stosując glutaminę, później pojawi się zmęczenie. Stosuje się ją również przed i po ćwiczeniach. To tylko niektóre suplementy diety (sprawdź przykłady) - oferta suplementów wspomagające budowanie masy mięśniowej. Nie mogą one pod żadnym pozorem zastąpić racjonalnej diety i treningu sportowego.

Tags: dieta, witaminy, suplementy diety, glutamina, masa mięśniowa, odżywki na masę, białko serwatkowe, białko kazeinowe, trening sportowy