Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Patelnie do naleśników - najlepiej zakupić specjalnie do nich

Posted on 13/10/2020 7:59am

Wiele osób uwielbia naleśniki. Nieważne czy na słodko czy na słono, ważne, żeby naleśnik dobrze smakował i żeby nadzienie było smaczne. Jednak żeby zrobić dobrego naleśnika musimy mieć po pierwsze odpowiedni przepis na ciasto na naleśniki i jeszcze musimy mieć odpowiednią patelnię.


Wielu osobom wydaje się, że przepis jest przecież banalny, ale prawda jest taka, że dzięki właściwej kolejności połączenia składników i dodania pewnych sekretnych składników każde naleśnikowe ciasto nabiera zupełnie innego smaku. I co ważne, jeżeli mamy patelnie do naleśników to o niebo wygodniej się je smaży. Oczywiście można smażyć na normalnej patelni, ale to nie jest to samo. Na patelni stworzonej z myślą o robieniu na niej naleśników nic nie zacznie przywierać i o wiele łatwiej jest podrzucić naleśnik a nie go przekładać na drugą stronę, co często prowadzi do tego, że naleśnik zostaje przerwany. Dlatego jeżeli jeszcze nie posiadamy w naszej kuchni tego typu specjalnej patelni, to nie ma, nad czym się głowić. Dobrze zapłacić za taki sprzęt, bo wtedy tworzenie naleśników stanie się czystą przyjemnością.

Najlepsze naleśniki

Kiedy najdzie nas ochota na naleśniki najczęściej wybieramy drogę na skróty i idziemy do naleśnikarni albo idziemy do supermarketu po przygotowane naleśniki w opakowaniu. Czemu tak robimy? Bo nikt nie przepada za przywierającym do patelni ciastem. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazują się patelnie do naleśników - link. Nie każdy chyba zdaje sobie sprawę, że są specjalne patelnie do naleśników, które sprawiają, że robienie naleśników jest czystą przyjemnością.

naleśnik
Author: Heather
Source: http://www.flickr.com
Tak, więc zamiast kolejny raz pójść na łatwiznę powinniśmy znaleźć patelnię do naleśników i być mistrzem naleśników we własnym domu. Dzięki temu na ciasto będziemy mogli wyłożyć takie nadzienie, jakie tylko będziemy chcieli. Co ważne smażenie na patelni do naleśników jest niesamowicie proste. Nie musimy też stosować dodatkowo łopatek do przekładania ciasta, bo przerzucenie naleśnika na drugą stronę z taką patelnią wcale nie jest trudne i co tak samo ważne tego typu patelnie nie są bardzo drogie. Tak, więc jeżeli w mieszkaniu nie ma patelni do naleśników trzeba wybrać się na zakupy. W każdym sklepie z towarem AGD, w którym są różnego typu garnki na pewno będą też specjalne patelnie do naleśników spośród, których uda nam się wybrać tą, która okaże się dla nas idealna.

Tags: Przepis, garnki, naleśnik