Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Patelnie jako kluczowe oprzyrządowanie Waszej kuchni

Posted on 29/08/2018 11:51am

Patelnie to fundamentalne oprzyrządowanie wszelkiej kuchni. Bywa niezbędna do przyrządzenia wszelkiego rodzaju pokarmów. Smażenie to jedna z istotnych kuchennych czynności. Aby jej praktykowanie było praktyczne, a otrzymane pożywienie smaczne i zdrowe, potrzebna jest dobra patelnia.


termosy
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com
Patelnie klasyczne to wszechstronne urządzenie ze spłaszczonym dnem i krótkimi brzegami, jakiego można używać do smażenia: https://laoliva.pl/oliwa-do-smazenia wszelkiej potrawy. Ta z powiększonymi obrzeżami przyda się do smażenia i duszenia większej wielkości pokarmów. Wook to także wersja głębokiej patelni, kształtem przypomina misę, posiada krągłe, lub lekko spłaszczone dno.

Dla entuzjastów grillowania wymyślono również takie patelnie. Posiadając taką patelnię, nie trzeba posiadać swojego ogródka, aby delektować się potrawami z grilla. Prócz patelni klasycznych i głębokich, na rynku nie brakuje też typów do funkcji specjalnych, jakie służą do smażenia konkretnego gatunku artykułu. W niektórych sklepach można znaleźć patelnie do jajek ze specjalnymi otworami wyprofilowanymi do ich smażenia. Patelnie do ryb mają grillowane dno przystosowane do zarysu ryby i zapewnia smażenie bez tłuszczu. Patelnie - aktualności - wytwarzane są z różnorodnych surowców, jakie różnią się też ceną.

patelnia
Author: Le Creuset
Source: www.SmakProstoty.pl
Termos to naczynie, które służy do utrzymywania temperatury płynu, albo wyrobu, jaki jest w nim położony. Swoją funkcję realizuje dzięki temu, że ma drobne, metalowe ścianki, pomiędzy którymi znajduje się luka. Do termosów o klasycznym, wydłużonym układzie wlewamy jedynie płyny, z kolei do posiłków stosowany jest termos specjalnie do tego projektowany. Jest on niższy, szerszy, w wielu przypadkach przedzielony na parę części, wyekwipowany w miski. Nakrętka termosu pełni jednocześnie funkcję garnuszka. Zewnętrzna warstwa nakrętki to stal nierdzewna, taka sama, z jakiej zrobiono termos, natomiast w środku wyłożona jest ona syntetykiem. Nakrętka zupełnie nie powinna się ogrzewać, bo może parzyć dłonie. Musi być również ogromnie szczelna, ażeby w trakcie przechylania termosu, ani kropla płynu nie wydostała się na zewnątrz.

Tags: potrawy, naczynie