Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Pizza jest znana już od czasów starożytnych Greków

Posted on 18/05/2020 12:33pm

Nie od dzisiaj wiadomym jest, że pizza jest z nami już od czasów starożytnych Greków. To oni bowiem jako pierwsi piekli owalne bochenki chleba, polane oliwką z oliwek, natarte czosnkiem i wyjątkową kompozycją ziół.
Od tamtych czasów pizza (pizza gdynia) odbyła ogromną odmianę, oraz zdobywa bezustannie nieprzerwaną uznanie na całym świecie. Włosi są z pewnością mistrzami w tej sferze gastronomi i w tamtym miejscu pizza jest wręcz kultowym posiłkiem z kolosalnymi tradycjami. Każdy region, a nawet każda miejscowość specjalizuje się tam w pieczeniu innego gatunku pizzy. Prawdą jest, że Italia jest właśnie takim państwem, gdzie potrawa ta, gdziekolwiek jej nie konsumujemy, jest po prostu wspaniała. W Polsce pizza jest jednym z najczęściej jedzonych posiłków spożywanych na miejscu i kupowanych na wynos. [IMG=1307/51e92414ae77e___Makaronowa pizza (pizza hut) - Najwspanialsze ciasto tworzone jest wedle starej tradycyjnej receptury, a pizza najlepiej smakuje, gdy pieczona jest w piecu nagrzewanym drzewem, co prócz tego daje niebanalną aurę restauracji.Prawie w każdej pizzerii w Szczecinie można skonstruować osobistą kompozycję z ukochanymi domieszkami. Idealne ciasto, pyszne i najświeższe dodatki, aromatyczne zioła i przyprawy czynią, że pizza w Szczecinie smakuje wyjątkowo. Do każdej pizzy dołączane są sosy, robione z najświeższych towarów doskonale uzupełniają smak pizzy. Podobno pizza jest symbolem geniuszu włoskiego, który umożliwia realizacja jednego dania bajecznego, pachnącego, smacznego i wzbogaconego dlatego że każda pizza będzie inna od uprzedniej zależnie od spodu, dodatków, aromatów i humoru kucharza.


Trzeba powiedzieć, że pizza to uniwersalne danie, którego tajemnica kryje się w wyborze detali. Coś dla siebie znajdą zarówno lubiący mięso, miłośnicy owoców morza, jarosze albo nawet miłośnicy serów. Ten chlebowy placek zapiekany z różnego gatunku domieszkami, pomimo panującym zdaniom jest strawą lekkim i zaspakajającym kluczowe potrzeby organizmu człowieka. Pizzę wolno, więc konsumować bez bojaźni o swoją figurę.

Tags: danie, potrawy, przyprawy, Produkty, Składniki