Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Pizza towarzyszy nam już od czasów starożytnej Grecji

Posted on 12/06/2019 7:20am

Nie od dziś wiadomo, że pizza jest z nami już od okresu starożytnych Greków. Właśnie oni bowiem jako pionierzy wypiekali okrągłe bochenki chleba, posmarowane olejem z oliwek, posypane czosnkiem i wyjątkową mieszaniną ziół.
Od tamtej pory pizza przeszła olbrzymią metamorfozę, i zdobywa cały czas nieprzerwaną popularność na całym globie. Włosi są oczywiście znakomitościami w tej dziedzinie gastronomi i tam pizza jest wręcz kultowym posiłkiem z ogromnymi tradycjami. Każdy rejon, a nawet każda miejscowość są mistrzami w tworzeniu innego rodzaju pizzy. Prawdą jest, że Italia jest akurat takim państwem, gdzie danie to, gdziekolwiek jej nie jemy, jest po prostu wspaniała. W Polsce pizza jest jednym z najczęściej kupowanych dań spożywanych w restauracjach i kupowanych na wynos. [IMG=1307/51e92414ae77e___Makaronowa pizza (pizza korona) - Najwspanialsze ciasto przygotowywane jest wedle starej tradycyjnej receptury, a pizza najlepiej smakuje, gdy wypiekana jest w piecu ogrzewanym drzewem, co na dodatek zapewnia nieprzeciętną aurę restauracji. Bez mała w każdej pizzerii w Szczecinie jest możliwość skonstruować własną mieszankę z ulubionymi dodatkami. Idealne ciasto, smakowite i świeże dodatki, wonne zioła i przyprawy sprawiają, że pizza w Szczecinie smakuje niebywale. Do każdej pizzy dołączane są sosy, sporządzane z najświeższych towarów kompletnie uzupełniają smak pizzy. Ponoć pizza jest metaforą geniuszu włoskiego, który umożliwia sfinalizowanie w ciągu dania wspaniałego, pachnącego, smakowitego i urozmaiconego dlatego że każda pizza będzie różna od dotychczasowej zależnie od ciasta, domieszek, marynat i nastroju kucharza.
Można powiedzieć, że pizza to wszechstronne danie, którego zagadka kryje się w wyborze detali. Coś apetycznego znajdą zarówno lubiący mięso, wielbiciele owoców morza, wegetarianie czy nawet amatorzy serów. Ten chlebowy placek wypiekany z każdego gatunku domieszkami, pomimo przeważającym sądom jest daniem lekkostrawnym i zaspakajającym kluczowe potrzeby ustroju człowieka. Pizzę można, więc spożywać bez niepokoju o swoją figurę.

Tags: danie, potrawy, przyprawy, Produkty, Składniki