Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Powody zaburzeń odżywiania u kobiet i ich tragiczne konsekwencje

Posted on 02/02/2019 8:04am

Obecnie zauważalna jest tendencja do dążenia do posiadania chudej sylwetki. Figura taka jest bowiem promowana jako idealna i pożądana. Z tej przyczyny faktem jest drastyczne odchudzanie się u sporej liczby pań. Rzecz jasna przy groźniejszej postaci otyłości dieta jest w zasadzie niezbędna. Dużo nadprogramowych kilogramów jest bowiem czynnikiem zagrażającym zdrowiu ludzi.
Odchudzanie
U osób cierpiących na otyłość występuje bowiem znacznie większe niebezpieczeństwo pojawienia się niektórych chorób, a także na przykład zawału serca. Podstawowym skutkiem jest rzecz jasna obniżona sprawność i kondycja organizmu. Z drugiej strony jednak ostre dążenie do wymarzonej szczupłej, a często właściwie chudej sylwetki może przerodzić się w groźne zaburzenia na tle psychicznym, takie jak anoreksja i bulimia.Anoreksja
Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Zaburzeniem, jakim jest anoreksja, obecnie niezwykle często straszone są odchudzające się kobiety.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to czytaj tu o zbliżonej tematyce na następnej witrynie - znajdziesz ją w linku poniżej.

Oczywiście nie wszystkim ta przypadłość zagraża, ale przerażająca jest współczesna skala jej pojawiania się. Na początku wystepuje typowe odchudzanie, porady (sprawdź więcej na w tej kwestii można uzyskać w sieci lub od przyjaciół. Na kolejnym etapie jednak kobieta nie ma już umiaru w pozbywaniu się kilogramów. Zaczyna się głodzić i wykonywać zbyt wielką ilość ćwiczeń fizycznych. Choroba ta prowadzi do wyniszczenia organów, a w niektórych przypadkach również do śmierci. Z tej przyczyny tak ważne jest szybkie zauważenie i nazwanie problemu, na przykład przez bliskie osoby kobiety.

Bulimia
Innym, niemal tak często występującym zaburzeniem jak anoreksja jest bulimia. Bulimia także w większości przypadków pojawia się u kobiet. W takich sytuacjach jednak diety dla kobiet (więcej) nie są znakiem rozpoznawczym. Bulimiczki miewają napady wielkiego apetytu, który jest zazwyczaj wywołany stresem. W rezultacie zjadają wszystko, co jest w zasięgu ręki. Nastepną fazą jest poczucie winy. Powodowana poczuciem winy kobieta próbuje za wszelką cenę „pozbyć” tego, co zjadła. Dlatego zażywa leki na przeczyszczenie i powoduje wymioty. Bulimia także jest niezwykle niebezpieczna dla organizmu i ma następstwa w postaci wyniszczenia i przyspieszonego starzenia się. Podobnie jak anoreksja może doprowadzić do śmierci.

Tags: odchudzanie, figura, dieta, kobieta, otyłość, ćwiczenia, choroba, zaburzenia