Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Powody zaburzeń odżywiania u kobiet i ich tragiczne konsekwencje

Posted on 11/07/2018 3:52pm

Obecnie zauważalna jest tendencja do dążenia do posiadania chudej sylwetki. Figura taka jest bowiem promowana jako idealna i pożądana. Z tej przyczyny faktem jest drastyczne odchudzanie się u sporej liczby pań. Rzecz jasna przy groźniejszej postaci otyłości dieta jest w zasadzie niezbędna. Dużo nadprogramowych kilogramów jest bowiem czynnikiem zagrażającym zdrowiu ludzi.
Odchudzanie
U osób cierpiących na otyłość występuje bowiem znacznie większe niebezpieczeństwo pojawienia się niektórych chorób, a także na przykład zawału serca. Podstawowym skutkiem jest rzecz jasna obniżona sprawność i kondycja organizmu. Z drugiej strony jednak ostre dążenie do wymarzonej szczupłej, a często właściwie chudej sylwetki może przerodzić się w groźne zaburzenia na tle psychicznym, takie jak anoreksja i bulimia.Anoreksja
Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Zaburzeniem, jakim jest anoreksja, obecnie niezwykle często straszone są odchudzające się kobiety. Oczywiście nie wszystkim ta przypadłość zagraża, ale przerażająca jest współczesna skala jej pojawiania się. Na początku wystepuje typowe odchudzanie, porady (sprawdź więcej na w tej kwestii można uzyskać w sieci lub od przyjaciół. Na kolejnym etapie jednak kobieta nie ma już umiaru w pozbywaniu się kilogramów. Zaczyna się głodzić i wykonywać zbyt wielką ilość ćwiczeń fizycznych. Choroba ta prowadzi do wyniszczenia organów, a w niektórych przypadkach również do śmierci. Z tej przyczyny tak ważne jest szybkie zauważenie i nazwanie problemu, na przykład przez bliskie osoby kobiety.

Bulimia
Innym, niemal tak często występującym zaburzeniem jak anoreksja jest bulimia. Bulimia także w większości przypadków pojawia się u kobiet. W takich sytuacjach jednak diety dla kobiet (więcej) nie są znakiem rozpoznawczym. Bulimiczki miewają napady wielkiego apetytu, który jest zazwyczaj wywołany stresem. W rezultacie zjadają wszystko, co jest w zasięgu ręki. Nastepną fazą jest poczucie winy. Powodowana poczuciem winy kobieta próbuje za wszelką cenę „pozbyć” tego, co zjadła. Dlatego zażywa leki na przeczyszczenie i powoduje wymioty. Bulimia także jest niezwykle niebezpieczna dla organizmu i ma następstwa w postaci wyniszczenia i przyspieszonego starzenia się. Podobnie jak anoreksja może doprowadzić do śmierci.

Tags: odchudzanie, figura, dieta, kobieta, otyłość, ćwiczenia, choroba, zaburzenia