Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Profesjonalne urządzenie sklepów - rozliczne rodzaje regałów oraz półek

Posted on 19/11/2018 9:50am

Każdy obiekt handlowy musi cechować się właściwym wyposażeniem. Półki, regały, stojaki - to fundamentalne wyposażenie wszelkiego sklepu, niezależnie od tego, w jakiej branży on funkcjonuje. W zależności od typu działalności oraz typu wyprzedawanych produktów, zdołamy wyróżnić różne rodzaje i typy regałów i półek.

regały chłodnicze w sklepie
Author: hi-tlz
Source: http://www.flickr.com
Takie produkty, jak nabiał, mięso czy ryby muszą być przechowywane na odpowiednich regałach chłodniczych.Meble chłodnicze (przykładowe: sprawdź tutaj) dzięki utrzymywaniu stałej zimnej temperatury gwarantują świeżość przechowywanych na nich artykułów spożywczych. Niektóre towary należy przechowywać w takiej temperaturze, ponieważ w przeciwnym razie rychło by się zepsuły. Warzywa czy też owoce też magazynowane są na odpowiednich regałach, ofiarowanych do tego rodzaju artykułów.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Szalenie nam przyjemnie. Po dodatkowe wątki (https://a-bis.pl/catering/pojemniki-termoizolacyjne) przejdź do nowego linku - tam przygotowaliśmy dodatkowe informacje.

Na inny półkach znajduje się również pieczywo. Bułki, chleb lub drożdżówki na ogół odkryjemy na regałach piekarniczych. Takie regały piekarnicze również różnią się od innych modeli półek. Na półkach i regałach przechowujemy nie tylko towary spożywcze. Także ubrania, obuwie, sprzęt RTV i AGD musi mieć swoje miejsce. Na takich regałach i półkach nierzadko znajduje się wiele towarów, jakie wespół na pewno ważą naprawdę dużo. Toteż regały i półki sklepowe muszą być trwale wykonane.piekarnia
Source: pixabay.com
Ich trwałość oraz odporność jest gwarancją ich stabilności. Każdy typ oraz rodzaj regału posiada też informację mówiącą o tym, jaki maksymalny ciężar może się na nim odnaleźć. Wiadomość ta jest bardzo ważka i koniecznie wypada wziąć ją pod uwagę. Przeładowanie półek może spowodować, że taka półka po prostu się zepsuje, zaś to nie tylko będzie owocować zniszczeniem produktów, ale może narazić również zdrowie (a nawet życie!) pracowników sklepu i Klientów. Konkretne rodzaje półek i regałów powinny być więc używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Tags: Wyposażenie, Produkty, sklep, półki, spożywcze