Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Przyjęcie dla przyjaciół - w ogrodzie czy też w mieszkaniu ze smacznymi potrawami

Posted on 31/10/2018 7:16am

Zapraszając znajomych do swojego mieszkania nie można zapomnieć o podaniu pysznego jedzenia oraz napojów. Grono przyjaciół na pewno lepiej będzie się bawić jeżeli rozmowie będą towarzyszyły przekąski. W przypadku gdy nie posiadamy zbyt wielkiego talentu do gotowania możemy skorzystać ze stron w sieci z przepisami.


W mieszkaniu czy w ogródku?

Organizując spotkanie z najbliższymi dobrze wziąć pod uwagę kulinarne preferencje uczestników spotkania. Dużą gafą będzie podanie jedynie takich posiłków, których gość nie może spożyć przykładowo z powodu alergii. Warto jest uprzednio zapytać czego nie lubią lub nie mogą spożywać nasi goście lub czy możemy proponować im alkohol. Zimową porą i późną jesienią nie ma zbyt dużego wyboru co do miejsca usytuowania znajomych, ponieważ na dworze panują minusowe temperatury. W lecie i na wiosnę mamy duże pole do działania. Możemy ugościć znajomych w domu, na balkonie czy też w ogrodzie. Warto zainwestować w dobrego grilla aby móc się delektować pysznymi potrawami na świeżym powietrzu.

Przyjęcia na świeżym powietrzu

Grillowanie jest jedną ze zdrowszych form przyrządzania dań. Produkty nie nasiąkają tłuszczem z patelni, ani nie są pozbawiane mnóstwa wartościowych substancji jak w przypadku długotrwałego gotowania. Jedyną wadą takiego typu przyrządzania posiłku jest dym, który podczas stosowania grilla na węgiel czasem może dać we znaki i za bardzo zmieniać zapach dań. Żeby posiłek nie był zbyt tłusty i ciężki możemy ubarwić posiłek innymi daniami. Sałatka do grilla ze świeżych warzyw będzie świetnym sposobem żeby zrównoważyć posiłek. Również grillowane owoce można przyrządzić tak, by później podać je w postaci deseru. Z przypieczonych na grillu warzyw może zostać przygotowana smaczna i aromatyczna sałatka do grilla.

Gdy nie ma ogrodu

Jeżeli nie mamy możliwości zaprosić gości do ogrodu z powodu warunków pogodowych czy też dlatego, że mieszkamy w centrum, możemy równie apetycznie przyjąć bliskich w domu. Makaron ze szparagami (kliknij i czytaj dalej), zupa-krem, bądź domowa pizza są doskonałymi daniami na późne zimowe przyjęcia. Jeżeli wolimy nie serwować ciepłych i czasem pracochłonnych dań możemy przygotować łatwe i szybkie przekąski. Znajomi z pewnością będą zadowoleni z koreczków lub mini kanapek.


Każdy posiłek to świetna szansa by pokazać umiejętności kulinarne i spędzić chwilę w miłym towarzystwie przyjaciół. Organizując imprezę dobrze o tym pamiętać i także zachęcić innych do pomocy. Kilkuosobowe gotowanie to świetna zabawa dla ludzi w każdym wieku.

Tags: drinki, smak, pizza, posiłki