Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Przyrządzasz torty? Zatroszcz się o właściwe dodatki

Posted on 01/08/2018 7:20am

Wielu z nas, urządzając własne lokum, pragnie otrzymać jak najlepszy rezultat. Jednak w wypadku kuchni, nie jedynie liczy się jej wygląd, ale także funkcjonalność, szczególnie jeżeli mamy w zamiarze spędzać w niej więcej czasu.


inwestycja
Author: Grzegorz
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jesteś osobą, która koca gotować oraz piec ciasta, powinieneś zakupić właściwe dodatki, które uproszczą ci te czynności.
deptak
Author: Scanpan
Source: www.smakprostoty.pl


świeże warzywa
Author: emilee rader
Source: http://www.flickr.com


Nierzadko zapominanym, ale bardzo praktycznym narzędziem w kuchni, jest nóż strunowy. Wykonany on jest z niezwykle cienkiej żyłki, mocno naprężonej. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest idealne przekrojenie nawet bardzo giętkiego ciasta. Poza tym, nóż strunowy pomoże ci przekroić biszkopt na równe pasma, dzięki temu wykonywany przez ciebie tort - babie-lato.com/torty-na-zamowienie/ będzie w końcu wyglądać zjawiskowo. W wypadku tego przedmiotu, lepiej zainwestować w lepszej jakości firmę, bowiem materiał a także technika wykonania ma tutaj znaczenie. Jednak jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, kup nóż w internecie, tam bowiem spotkasz ten sam przedmiot w znacznie mniejszej cenie.


Kolejnym przedmiotem, który rzadko która gospodyni posiada, jest klosz do ciasta. Wydaje na pewno nam się on zbędnym produktem, gdyż przecież wypiek możemy rozłożyć na desce. Taki sposób rozumowania nie jest jednak właściwy. Bowiem tort (babie-lato.com) bez przykrycia będzie wysychał, oraz, trzymany w lodówce, absorbował nieciekawe zapachy. Dlatego klosz do ciasta jest idealnym rozwiązaniem. Wyeksponuje on odpowiednio nasz wypiek, a także uchroni go przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.


Jeżeli pragniesz, żeby twoje wypieki, zwłaszcza torty, za każdym razem ci wychodziły, nóż strunowy będzie niezwykle praktycznym sprawunkiem, pokroi on bowiem ciepły biszkopt wzorowo. Z kolei w celu odpowiedniego wyeksponowania i ochrony ciasta, warto sprawić sobie szklany klosz. Do dostania jest w różnych wariantach, każdy odszuka coś ciekawego.

Tags: torty, czas, piec, domu, kuchni