Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Rodzaje patyczków w gastronomii

Posted on 10/01/2019 7:37am

Istnieją rzeczy, które – choć małe – najczęściej są w stanie znacznie uprościć życie, również i w gastronomii. Jednym z tego typu produktów są patyczki stosowane do różnorodnych dań oraz przekąsek, takich jak między innymi szaszłyki do grilla, a nawet do warzyw.
Z reguły kupić je można hurtowo, także i do użytku domowego.


Patyczki do szaszłyków często mylone są z tzw. wykałaczkami, bowiem cechują się długością, a dodatkowo – są cienkie, by bez trudu można było nakładać na nie m.in. warzywa oraz owoce, a nawet – w przypadku grilla – mięso.

Gdy przekonasz się, że znajdujący się w tym serwisie artykuł jest warty zainteresowania, kliknij tu, a znajdziesz więcej sklep gastronomiczny tego typu materiałów.

Patyczki zazwyczaj wykonywane są z bambusa, jednak spotkać można również produkty ze stali nierdzewnej, mogące posłużyć przez dłuższy czas. Co ważniejsze – sprzedawane są w ilościach hurtowych, po 50, a nawet 200 sztuk w w tym samym opakowaniu po przystępnej i stosunkowo niewielkiej cenie. W przypadku użycia ich do grilla, niektóre przepisy radzą, by były one moczone w wodzie przez około trzydzieści minut. Patyczki do szaszłyków są oferowane wręcz w każdym sklepie spożywczym, a także z artykułami gastronomicznymi, bowiem dzięki nim istnieje możliwość przygotowanie w prosty oraz szybki sposób ciekawego dania, jak również zachwycenia znajomych, a także zachwycić bliskich bez zbędnego wysiłku.
Niezwykle znane są choćby patyczki do lodów, które można spotkać właśnie w lecie, lecz nie wszyscy wiedzą, iż oferowane są one w wielu sklepach, bowiem dzięki nim istnieje opcja zrobienia własnych, domowych lodów.


Patyczki służą także bardzo często do nauki liczenia i – co ważne – są dodatkiem do wielu ciekawych dzieł stworzonych przez dzieci, które wprost uwielbiają drewniane dodatki, kojarzące się niekiedy ze wspaniałym smakiem lodów.

Tags: dom, smak, dania, rzeczy, produkt