Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Sposób odżywiania kobiet ciężarnych - w jaki sposób sprawić, aby była nie jedynie zdrowo, ale również smaczna

Posted on 02/02/2018 9:49am

Czekanie na ukochane dziecko jest w stanie być czasami wysoce ciekawym i pełnym wyzwań, jakie jednak są do sprostania. W dwudziestym pierwszym wieku obraz wymogów, które musi pełnić przyszła mama jest trochę przesadzony – wbrew niektórym mitom rozwijającemu się dziecku w rzadkich przypadkach pomaga nieustanne przebywanie w domu, słuchanie muzyki poważnej czy rozwiązywanie krzyżówek.


Kobieta w zaawansowanej ciąży
Author: mariadelajuana
Source: http://www.flickr.com
Tego typu czynności świadczą wyłącznie o ewentualnej wiedzy lub inteligencji matki i ojca. To, co najważniejsze w trakcie właściwego rozwoju ciąży to dobra zdrowie fizyczna i kondycja przyszłej mamy, jej samopoczucie, wyeliminowanie papierosów , a także kolejnych używek i prawidłowy jadłospis. Współcześnie jest znacznie mnóstwo okazji i dieta kobiet w ciąży może być także wegetariańska, o ile sprawnie się ją zbalansuje. Poniżej można wyszukać parę praktycznych wskazówek, jakie mogą znacznie uprościć życie każdej przyszłej mamie.

Przede wszystkim zdecydowanie należy wiedzieć, że wbrew pozorom nie należy wówczas jeść dwukrotnie więcej, niż na ogół – zdaniem dietetyków należy spożywać więcej pożywienia, ale nieodzowne minimum to podczas pierwszych trzech miesięcy zaledwie ok. 360 g – tyle, co średniej wielkości śniadanie. Natomiast jest faktem, że dane panie w ciąży mają nieregularny lub zwiększony apetyt, lecz jeżeli te zjawisko nie zachodzi, nie trzeba wmuszać w siebie dużych ilości jedzenia (dowiedz się więcej). Dieta kobiety w ciąży – porównując z tradycyjną dietą – powinna być bogata w kwas foliowy, kwasy omega-3, żelazo oraz najróżniejsze witaminy. Dlatego też w takim czasie szczególnie istotne jest spożywanie dużej ilości warzyw – to one zawierają znaczne ilości kwasu foliowego, dla przykładu do dobrych jego źródeł należą brukselka, sałata, szparagi , jak również strączki. Najlepiej, aby spożywać więcej kwasu foliowego także przed ciążą, wysoce przydatne jest także suplementowanie. Natomiast kwasy omega-3 są w sporej ilości u tłustych ryb , a także w oleju budwigowym; wielu lekarzy nawet zaleca dodatkową suplementację. Należy pamiętać, że olej budwigowy to źródło wysoce cenne, lecz powinno się go przechowywać w odpowiednich warunkach – zawsze w lodówce.

Żelazo można czerpać z znacznie wielu źródeł, nie tylko z czerwonego mięsa – współcześnie równie ważne, jak spożywanie żelaza, jest jego wchłanianie, jakie umie być znacznie większe, jeśli jest spożywane go przy tym z produktami zawierającymi wit. C. Dlatego też dietetycy polecają chociażby napar z pokrzywy – zawiera obie substancje. Ponadto porządnym źródłem żelaza jest soja, soczewica, zielone warzywa i otrębach. Dieta kobiety w ciąży jest w stanie być dzięki temu znacznie smaczna.

Tags: witaminy, panie w ciąży