Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Spotkania przyjacielskie przy daniach z grilla

Posted on 02/08/2018 7:31am

Większa część ludzi uwielbia grillowanie. Nie chodzi tutaj tylko o jedzenie wspaniałych pokarmów z rusztu, są to przede wszystkim spotkania przyjacielskie.
Blat kuchenny z jedzeniem
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com


Grill większej części kojarzy się z banalnym sprzętem na węgiel. Jest on faktycznie niezwykle dostępny, niedrogi i łatwy w transporcie. Żeby potrawy na nim przygotowywane nie okazały się szkodliwe, należałoby używać jednorazowe tacki, w karbach których nagromadza się tłuszcz wytopiony w czasie pieczenia. Opcją dla grilla na węgiel jest grill ogrodowy gazowy. Jest on przeważnie obszerniejszy, zajmuje więc więcej miejsca niż jego węglowy odpowiednik. Ten model grilla jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy odkręcić gałkę, uruchomić zapalniczkę, a pod koniec wyregulować ilość płomienia, tak jak w typowych kuchenkach gazowych. Ruszty gazowe łatwiej się czyści aniżeli węglowe. Gazowe płyty grillowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie trudno jest o ciągły dostęp energii elektrycznej. Nie ma w nich niedopalonych węgli, ani popiołu. Ruszt zapewnia nam niemało możliwości na stworzenie nietuzinkowych, a nieraz nawet wymyślnych potraw. Prócz standardowych mięs na ruszcie możemy przygotowywać Ryby, jarzyny, a nawet owoce.


Ruszt z betonu posłuży do przygotowania potraw, jednak również świetnie urozmaici ogród. Ten rodzaj grilla zazwyczaj nie zajmuje zanadto dużo miejsca, a równocześnie posiada pokaźną przestrzeń do przyrządzania jedzenia.
Powinno się wybrać dla niego stałe miejsce, bowiem w przeciwieństwie do uprzednich, nie ma możliwości go przesuwać. Taki grill można również dodatkowo wyposażyć w domową aparaturę do wędzenia.

Tags: Ryby, smak, waga, towar