Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Strać nadmierne kilogramy, zyskaj znajomych

Posted on 30/04/2020 7:41am

Dietetycy są zgodni - ażeby odchudzanie stało się faktycznie efektywne, nie wystarczy tylko modyfikacja diety. Człowiek nie jest przecież maszyną, jaką można by było bez trudu przeprogramować.
Gimnastyczka
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com
By trwale przekształcił swe przyzwyczajenia żywieniowe, ostrożnie natężał treningi, wymaga wsparcia. Może pomóc fachowiec, na przykład psychoterapeuta, dietetyk (dla przykładu: weight loss support online), psychoterapeuta instruktor fitness, lecz również inni ludzie, którzy także walczą z otyłością. Może to być współpracowniczka, ciocia, kumpela – każdy, z kim możemy szczerze rozmawiać, wymienić się informacjami, ktoś kto podpowie jak sobie radzić z napadami głodu. Może być to jedna osoba, choć lepiej aby była to wspólnota.

Jeśli poszukujesz równie ciekawych informacji na to zagadnienie, odnajdziesz je na pewno po przejściu do wpisu (http://www.zdrowie-legionowo.pl/alergolog/), zatem nie czekaj tylko kliknij tu.

Osoby w podobnej grupie mogą wzajemnie się wspierać, zmagać się razem z problemem otyłości.W epoce internetu niezmiernie przysłużyć się zatem mogą takim wojującym z nadwagą osobom tak zwane weight loss support online (program diet i treningów z FitQuickly), a więc grupy pomocy on-line dla odchudzających się. Rejestrując się na takich portalach można otrzymać pomoc wielu internautów, znajdujących się w podobnej do naszej sytuacji. Uzyskamy przez internet dużo wartościowych porad, sugestii, a przede wszystkim wsparcie w nagłych przypadkach o każdej porze. Prócz tego całą masę porad dotyczących nie tylko diety lecz również ćwiczeń cielesnych. Oto nieco prostych zasad, które pomogą ci wyszczuplić sylwetkę. Obniż ilość tłuszczów, przede wszystkim zwierzęcych, jedz dużą ilość warzyw oraz owoców, chudego nabiału i ryb. Jedz częściej, 4-5 dań na dzień, popijaj dwa l wody mineralnej niegazowanej bądź herbatek z owoców. Posiłki muszą być regularne, wówczas spalanie zbytecznej tkanki tłuszczowej jest lepsze. Wyklucz całkowicie słodkości.

Pomnij, że tracisz kilogramy kiedy utrzymujesz właściwe proporcje między spożywanymi kaloriami a błonnikiem. Błonnik to ogromnie istotny element diety, który ułatwia odchudzanie, choć nie stanowi źródła substancji odżywczych a organizm go nie przyswaja. Błonnik jednakże ma dużą zdolność absorbowania wody, układ pokarmowy pod wpływem błonnika szybciej się regeneruje. Ale najistotniejsze jest to, że błonnik hamuje absorpcja produktów energetycznych do krwiobiegu, dzięki temu chroni nas przed gwałtownymi wahnięciami poziomu glukozy. Uzupełnienie w diecie: warzyw, owoców, ziaren zbóż, nasion roślin strączkowych - a więc najlepszych źródeł błonnika - wielce sprzyja chudnięciu.

Tags: posiłki, dietetycy, treningi, przyzwyczajenia żywieniowe