Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Sumplementy dla sportowców - kiedy należy je zażywać?

Posted on 25/09/2019 9:08am

Napoje izotoniczne, glukoza, batoniki, koktajle - to tylko nieliczne ze znanych odżywek. Zazwyczaj mają postać tabletek, proszku oraz płynu. Dodają energii, odżywiają i dla wielu są niezastąpione w trakcie treningu sportowego. Kiedy warto po nie sięgnąć i czy są bezpieczne dla zdrowia?


trening siłowy
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednio przygotowana dieta to podstawa, kiedy zależy nam na właściwym funkcjonowaniu organizmu, zwłaszcza jeśli prowadzimy bardzo aktywny styl życia. Osoby, których stopień aktywności fizycznej przekracza przeciętność powinny zapewnić swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, jak też większą ilość kalorii. W tej kwestii z pomocą przychodzą właśnie odżywki dla sportowców. Czy takie suplementy są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Otóż nie! Suplementy dostępne w specjalistycznych sklepach (czasem sprzedawane też w aptekach) są przebadane i dopuszczone do sprzedaży przez Główny Inspektorat Sanitarny, a więc nie są groźne, jeśli zażywamy je z głową! Przesadzić bowiem można w każdym względzie. Odżywki zażywane w zalecanych przed producentów ilościach nie mają negatywnego wpływu na zdrowie i funkcjonowanie naszego organizmu. Należy także pamiętać, że najistotniejsze jest naturalne żywienie i odpoczynek po treningu, a suplementację należy zaplanować na końcu. Zdrowe odżywki dla sportowców posiadają w swoim składzie substancje, które występują naturalnie w ludzkim organizmie lub są dostarczane wraz z pokarmem. Nie są więc niczym dziwnym i nieznanym, a jedynie pomagają właściwie zbilansować składniki niezbędne dla osób systematycznie lub zawodowo zajmujących się sportem.

Jeżeli masz chęć wyszukać materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj kawa do biura łódź i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Wejdź też do strony ze zdrowymi odżywkami dla sportowców.Z punktu widzenia dietetyki sportowcy mają odmienne potrzeby żywieniowe. Zdrowe odżywki dla sportowców uzupełniają braki cennych składników oraz wspomagają proces regeneracji. Używanie odżywek w takim celu ma znaczenie. Z kolei gdy naszym celem jest przyrost masy mięśniowej, wtedy można zaopatrzyć się w suplementy białkowe. Więcej ciekawostek znajdziesz na stronie sklepu ze zdrową żywnością dla sportowców.

Sprawdź większą ilość szczegółów, a zobaczysz podobne treści, które zapewne również Cię zaciekawią. Nie wahaj się zatem i użyj linku mobilny barista.

Takie odżywki zawierają aminokwasy egzogenne, które sprawiają, iż przyrost masy mięśniowej następuje w krótszym czasie i nawet podczas intensywnej i długotrwałej aktywności fizycznej. Musimy jednak pamiętać, iż odżywki dla sportowców nigdy nie zastąpią systematycznych i zdrowych posiłków, ani nie powinny być stosowane w celu przebycia wykańczających treningów, które znacznie przekraczają nasze możliwości.

Tags: białko, odżywki, suplementy, trening, Napoje izotoniczne, batony