Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Tłoczony sok jabłkowy najlepszy dla maluchów

Posted on 01/01/2019 7:23am

Dzieci są oczkiem w głowie dla rodziców. Każdego dnia chcą dać im radosne dzieciństwo, nie tylko spędzając z nimi miłe chwile, kupując im dobrej jakości ubrania, książki i zabawki czy ziszczając ich marzenia, ale także gwarantując zdrową dietę. Poza apetycznymi, pełnymi warzyw posiłkami, powinniśmy również zastąpić tak uwielbiane przez szkraby gazowane napoje i wybrać tłoczony sok jabłkowy.


owoce
Author: Bakalland
Source: Bakalland
Tłoczone soki jabłkowe wytwarzane są tylko ze świeżych owoców. Niejednokrotnie dodawane są do nich przeróżne sezonowe odmiany wiśni, aronii lub porzeczek, jakie dodatkowo wzbogacają ich smak. Dzieci jednak zwykle piją sok jabłkowy, bez dodatków, gdyż ma dla nich najlepszy smak. Sok można wziąć ze sobą i do szkoły, i na wycieczkę czy spacer. Chociaż przeważnie kupujemy je w większych, 5-litrowych kartonach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nalać je do innej butelki, właściwej dla maluszka. Tłoczony sok jabłkowy jest wyjątkowo istotnym elementem codziennej diety, gdyż zawiera sporo cennych witamin, m.in. wit. C, która jest zwłaszcza niezbędna w okresie zimy, gdy łatwo można zachorować.

Soki jabłkowe zapobiegają też kłopotom z brzuszkiem, ponieważ usprawniają metabolizm. Dzięki temu, iż mają przepyszny, nie uatrakcyjniany cukrami smak, dzieci chętnie go piją oraz nieraz same rezygnują z uwielbianej do tej pory coli, bo smak jabłek jest dla nich
owoce
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
o wiele lepszy. Jeżeli pomimo wszystko wolą napoje gazowane, odstawiajmy je sukcesywnie, aż z czasem uda nam się całkowicie z nich zrezygnować. Są niekorzystne nie tylko przez zawartość substancji chemicznych, ale również dlatego, że powodują niszczenie szkliwa, przez co dzieci muszą częściej zmagać się z niechcianymi problemami z zębami.


Wybierając naturalne soki możesz nie tylko zagwarantować swojemu dziecku zdrowie, lecz także dajesz mu dużo przyjemności z picia naturalnych napojów. Choć to woda jest promowana jako najzdrowsza i najlepsza dla organizmu, to naturalne soki dają mu istotne do jego odpowiedniego funkcjonowania składniki. Pamiętaj, aby nie wybierać soczków z koncentratów, ponieważ owocowe nektary produkowane są na ogół z owoców przetworzonych, które tracą zdecydowaną część swoich walorów odżywczych. Tłoczony sok jabłkowy ze świeżych owoców to świetny napój dla wszystkich członków rodziny.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz w treści (http://www.aurident.pl/diastema-modna-wada-czy-szpecacy-problem.html) znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są tam dodatkowe informacje. One również prezentują tę kwestię.

/J]

Tags: owoce, dieta, sok