Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Trudno gotować bez pachnących przypraw

Posted on 15/01/2019 7:26am

Dzięki licznym programom kulinarnym i popularnym blogom z przepisami gotowanie przestało być uważane za męczący obowiązek żon i matek i zyskało rangę modnego hobby. Własnoręczne przygotowywanie egzotycznych dań zdobywa coraz większe grono fanów, stając się świetnym sposobem na zwalczenie stresu czy uwolnienie własnej kreatywności.
Budowa domu wielorodzinnego
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Gotowanie stało się też dla wielu ludzi pomysłem na biznes. Dziś bez problemu znajdziemy świetnie zaopatrzone branżowe sklepy, które oferują wszystkie potrzebne w kuchni gadżety i trudnodostępne składniki do przygotowania egzotycznych potraw.


Każdy pasjonat gotowania wie, że niezbędnym elementem w dobrze przygotowanej kuchni jest moździerz do przypraw. Ta prosta miseczka z tłuczkiem umożliwia ucieranie różnych dodatków smakowych i komponowanie własnych mieszanek przyprawowych. Rozgniatanie w moździerzu wydobywa z ziół i nasion ich głęboki aromat, z którym nie mogą się równać żadne kupne przyprawy.

Zerknij na witrynę i prześledź wpis (https://winnicadwiegranice.pl/), który zapewne całkowicie Cię pochłonie, gdyż dane w tamtym miejscu umieszczone, przyciągają uwagę.

W moździerzu przygotowywać można również przepyszne marynaty do mięs na grilla. Uniwersalnym połączeniem, które doskonale sprawdzi się w przypadku drobiu czy czerwonego mięsa, jest marynata czosnkowo-ziołowa. Wystarczy rozetrzeć w moździerzu ząbek czosnku wraz z miętą, bazylią czy rozmarynem, a powstałą mieszankę zalać oliwą z oliwek.


Do przygotowywania tego rodzaju marynat wystarczy nam moździerz ceramiczny.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej pączki warszawa o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Bez problemu rozdrobnimy w nim liście ulubionych ziół, miękkie części roślin i niewielkie ziarna czy pestki. Moździerz ceramiczny jest lekki, estetyczny i łatwy do mycia.
Część dostępnych na rynku modeli ma tłuczek z końcówką zaprojektowaną do szybkiego rozcierania składników. Moździerz jest niezastąpiony w każdej kuchni – wystarczy powąchać świeżo rozdrobnione zioła, by natychmiast dopisać to narzędzie do listy potrzebnych zakupów.

Tags: stres, sklepy, ziarna