Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Trunek w imponującej oprawie? Z pewnością posmakuje jeszcze wspanialej, zatem już dziś kup eleganckie naczynia i dodatki

Posted on 29/01/2019 4:38pm

Każdy człowiek, który od czasu do czasu uwielbia posmakować mocnego alkoholu, powinien posiadać w swoim mieszkaniu odpowiednie naczynia oraz akcesoria do przyrządzania drinka.


barbecue
Author: Felix Imobersteg
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu napoje zasmakują jeszcze lepiej!


Liczy się szkło!


Każdy z nas czasem lubi wypić trochę dobrego alkoholu. Pije się go przy różnorakich imprezach lub po prostu dla rozluźnienia, ale zawsze trzeba posiadać pod ręką piękne naczynia, jak kieliszki do koniaku lub szklanki do whisky. To istotne, jeżeli pragnie się zrobić dobre wrażenie na gościach lub doskonalić własne doznania powiązane z piciem alkoholu. Takich eleganckich alkoholi nie sposób polewać z butelki, toteż warto się zaopatrzyć w karafki do whisky lub wina, by podawać je z właściwą oprawą.


Jeśli rozchodzi się o whisky, to nie koniec


Biesiadę przy whisky, trzeba dobrze zaplanować pod kątem naczyń i akcesoriów. Ten trunek pije się najczęściej z dodatkiem wody lub lodu, nieraz jednak smakosze wolą czysty alkohol (alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/odtruwanie-od-alkoholu/). Co jednakże uczynić, aby zachować przyjemnie niską temperaturę alkoholu? Lód gwarantuje schłodzenie, lecz prędko się roztapia, a w rezultacie rozcieńcza alkohol. Lepiej sprawdzają się kostki do whisky, jakie można zakupić w dobrych sklepach monopolowych lub w sklepikach z akcesoriami dla domu.


Takie kostki są najczęściej zrobione z kamienia i pomalowane specjalnym bezpiecznym lakierem. Znakomicie chłodzą alkohol, niwelując niedogodność rozcieńczania. Mogą być wykorzystywane także przy pozostałych drinkach oraz napojach bezprocentowych.

Tags: kieliszki, naczynia, impreza, sklep, domu