Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Uwielbiasz jeść jabłka? Sprawdź, gdzie i jak kupować te najsmaczniejsze

Posted on 10/05/2018 9:36am

Jabłka to jeden z nadzwyczaj powszechnych owoców. Można się nimi cieszyć przez cały rok, gdyż sprzedaż jabłek w Polsce jest szeroko rozwinięta. Nasz kraj jest jednym z kluczowych producentów jabłek na całym świecie, więc możemy wybierać spośród wielu gatunków odróżniających się między sobą twardością, soczystością i naturalnie smakiem.
jabłka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Rozpocznijmy od odmian jabłek. Jak wyżej zaznaczono, jabłka mogą różnić się swoimi charakterystycznymi cechami. Idąc na rynek albo do sklepu możemy dostać prawdziwego zawrotu głowy od nazw owoców o różnej wielkości, kształcie oraz kolorze. Dobrze jest spróbować kilku rodzajów, na przykład jabłka Delikates, typowo jesienne, słodko-kwaśne lub Ligol, kruche, o korzennym smaku. Dopiero po paru takich próbach dowiemy się, jakie jabłka najbardziej nam przypasowały. Rodzaj jabłka trzeba również dobierać zależnie od tego, na jakie cele planujemy je przeznaczyć.

O ile jedne jabłka doskonale smakują podczas jedzenia, mogą nie nadawać się do przerobienia na dżemy bądź całkiem popsuć ciasto, między innymi przez zbyt dużo soku. Do jedzenia znakomite są jabłka deserowe – twarde, a zarazem soczyste. Sprawdzą się również w sałatkach. Jabłka (https://www.krzewydrzewa.pl/33-jablonie) stołowe z kolei mają liczne zastosowania. Są dobre i do jedzenia, i do gotowania lub pieczenia.
jabłko
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Są również rodzaje nadające się tylko do obróbki termicznej. Ich charakterystyczną cechą jest kwaskowy smak oraz błyskawiczne rozgotowywanie.
Z racji ich kwaśnego smaku wiele osób lubi je jeść na surowo, chociaż ich nadrzędnym przeznaczeniem jest robienie z nich kompotów lub dżemów. Gdzie można kupować jabłka? Sprzedaż jabłek prowadzona jest na przykład w sklepach bądź od razu od sadowników. Świeże, zdrowe owoce nie mają brązowych plan, a ich skórka jest gładka oraz błyszcząca. Omijaj też owoce z szarawym nalotem, który wskazuje na pleśń albo z dziurkami i zaschłym sokiem na powierzchni, w innym wypadku może się okazać, iż kupiłeś robaczywe jabłka.

Kupuj jabłka i włącz je do powszedniej diety, szczególnie, że możesz zabrać je ze sobą i na lunch do pracy, i na uczelnię. Są małe i dosyć tanie, a zawierają dużo wartościowych dla zdrowia składników oraz witamin. Jedząc je regularnie, szybko docenisz ich walory, czerpiąc jeszcze większą radość z ich spożywania.

Tags: owoc, dieta, jabłko