Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


W jaki sposób poznać zgagę i jakim sposobem ją leczyć?

Posted on 10/10/2020 8:19am

Zgaga jest subiektywnym odczuciem pieczenia w przełyku. Może następować w toku kilku chorób oraz na skutek traktowania pewnych używek lub spożywania pokarmów. Często wiąże się z prowadzeniem niezdrowego sposobu funkcjonowania, nie wykazując podłoża chorobowego. Warto wiedzieć, w jakim czasie może sugerować dolegliwość, a kiedy starczy zadbać o krzepki styl funkcjonowania i żywienia.


ranigast
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Przyczyną zgagi jest cofanie się kwaśnego soku żołądkowego (czyli zarzucanie albo refluks) z żołądka aż do przełyku na przekór perystaltyce. Jako przejaw nieraz występuje w chorobie refluksowej przełyku. W diagnostyce kłopotu za każdym razem powinno się mieć na uwadze tego typu choroby. Oprócz chorób zgagę są w stanie wywoływać w szczególności : alkohol, kawa, herbatka, cola i inne zawierające kofeinę napoje gazowane, czekolada , owoce cytrusowe jak również soki , pomidory, pikantne przyprawy i oleiste jedzenie , mięta, orzeszki ziemne, nieregularne spożywanie dań.


Głównymi zaleceniami jeżeli chodzi o leczenie zgagi są: przyjmowanie dań nie później niż 2-3 godziny przed snem, uniesienie wezgłowia swojego łóżka, przerwanie palenia papierosów. Bardzo istotna jest również dobra dieta (ograniczenie spożycia tłuszczu, alkoholu tudzież kawy), oraz uszczuplenie masy ciała u otyłych. Należy też unikać specyfików wpływających negatywnie na napięcie spodniego zwieracza przełyku.

Masz ochotę zobaczyć kolejne obfite w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (eskulapmed.pl/), która z całą pewnością zawiera wartościowe dane.Właściwe leki powodują najszybsze ustanie
tabletki
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
schorzenia i zapalenia przełyku u największej ilości chorych. Jeżeli staramy się uzyskać szybki i trwały efekt w przypadku bólu należy przyjąć przepisane przez lekarza gastroenterologa preparaty farmakologiczne. Zachwycającym przykładem jest Ranigast, którego kilka wersji dostaniemy bez problemu w aptece.

Ranigast Fast zawiera bazę czynną - ranitydynę, jaka zakłóca wydzielanie w żołądku kwasu solnego oraz pepsyny. Doza 150 mg ranitydyny stopuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku przez w przybliżeniu 12 godzin. Analogicznie działa farmaceutyk Ranigast MAX - swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/uklad-pokarmowy-1/nadkwasnosc-i-zgaga/ranigast-max-1. Okres działania 1 tabletki wynosi około 12 godzin.

Długotrwająca zgaga, zwłaszcza, jeżeli towarzyszą jej inne dokuczliwości, powinna zawsze wzbudzić naszą czujność i należy powiedzieć o niej doktorowi. Jeżeli mamy świadomość wpadek żywieniowych albo niezdrowego trybu funkcjonowania, można spróbować go zmienić.

Tags: choroba, apteka, Żołądek