Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


W jaki sposób skutecznie i wydajnie organizować zaopatrzenie w spożywcze artykuły lokalu gastronomicznego.

Posted on 31/01/2019 8:03am

Niejednej osobie wydaje się, że prowadzenie baru czy restauracji to przyjemna, łatwa i prosta rzecz. Tymczasem nawet w niedużym lokalu gastronomicznym jest mnóstwo spraw do zrobienia i równie wiele do kupienia. Część z nich wystarczy kupić raz i na wiele lat będzie się miało spokój - inne wymagają codziennego doglądania i pilnowania.

Meble gastronomiczne
Author: shankar s.
Source: http://www.flickr.com
Do pierwszej grupy można na przykład zaliczyć kuchenne wyposażenie, sztućce, talerze oraz sprzęt potrzebny do przechowywania i przygotowywania jedzenia. Jeśli kupi się całość wyposażenia, to później będą potrzebne ewentualne przeglądy i naprawy urządzeń albo dokupienie naczyń, jeżeli część zostanie stłuczona lub lokal się powiększy.

Za to do codziennych zakupów przede wszystkim się zalicza składniki potrzebne do przygotowywania posiłków. Oczywiście sporo artykułów spożywczych kupować także można co jakiś czas, wszystko to, co ma dłuższy okres przydatności do spożycia da się w ten sposób organizować. Jest jednak sporo składników, których przechowywać się długo nie da, i w zasadzie należy każdego dnia kupować je jak najświeższe. Mięso, nabiał czy też warzywa i owoce to towary, które w większości lokali są codziennie dowożone do kuchni.Wnętrze punktu gastronomicznego
Author: Bob Hall
Source: http://www.flickr.com
Zaopatrzenie w spożywcze produkty każdy zarządzający lokalem organizuje po swojemu.

Wejdź na ten link i zgłąb więcej wskazówek tutaj odnoszących się do analizowanej w tym artykule sprawy. Te porady bez wątpienia też na długo pozostaną w Twej pamięci.

W niejednym przypadku będzie się tym zajmować wyznaczona osoba, kupująca żywność u sprawdzonych, stałych dostawców, na przykład owoce i warzywa od znajomych rolników którzy je mają je rzeczywiście świeże i smaczne. Wymaga to wprawdzie sporo chodzenia, ale za to będzie się pewnym, że wszystko co się zakupi będzie najwyższej jakości. Inni z kolei wolą związać się z firmą, która oferuje całościowe zaopatrzenie gastronomii w artykuły spożywcze.

Taka forma współpracy jest znacznie wygodniejsza i tańsza, bo wystarczy w jeden dzień złożyć zamówienie na potrzebne artykuły i następnego dnia z rana będą one dostarczone wprost do lokalu. Wadą takiego rozwiązania jest to, że niekiedy firmy nie mają w ofercie wszystkich produktów dostępnych w sprzedaży, a tylko jakąś ich część, i trzeba kupić to, co mają akurat w ofercie.

Tags: naczynia, firma, Składniki, lokal, rolnik