Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


W jaki sposób zacząć zdrowo gotować? Gdzie poszukiwać motywacji? Które przyzwyczajenia trzeba zmienić?

Posted on 11/07/2019 5:06pm

Jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie zwracało się uwagi na to ażeby przygotowywane jedzenie było zdrowe i zapewniało dużo potrzebnych składników odżywczych. Chodziło głównie o to by było smacznie oraz treściwie, a reszta była kwestią drugorzędną. Przyczyniała się również do tego tradycja naszej polskiej kuchni, jaka do najlżejszych niestety nie należy. Nie ma w niej dużej ilości warzyw czy ryb, czyli tego co powinniśmy spożywać w dużych ilościach. Taka tradycyjna kuchnia ma za to sporo tłustych, mącznych i pełnych mięsa dań, które spożywane w większych ilościach nie wpływają dobrze na nasz organizm.


blog kulinarny
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście obecnie już więcej słyszy się o świadomym odżywianiu. Zaczynamy zdawać sobie z tego sprawę, iż to co spożywamy ma ogromny wpływ na stan naszego ciała i samopoczucie. Dlatego coraz myślimy o tym by się przestawić. Lecz jak to zrobić? Jakie wprowadzone zmiany pozwolą nam zatroszczyć się o nasze zdrowie w lepszym stopniu? Skąd brać motywację? Na początku jest na pewno trudno. Wszystko jest dla nas nowe, inne. Trzeba sporo samozaparcia by się przestawić, lecz po czasie okazuje się, iż było warto.

Może zaciekawią Cię też pokrewne wątki na ten wątek? Jeżeli tak, to zobacz je i zdobądź świeże informacje na to zagadnienie.

Dobrze jest się zainspirować tym, kto zdrowy tryb życia propaguje już długi czas. W sieci są blogi kulinarne (sprawdź), które z pewnością pomogą w szukaniu pomysłów oraz inspiracji. Dostarczą też mnóstwa informacji odnośnie zdrowego jedzenia jak i zdrowego stylu życia. Często takie blogi prowadzą mamy, które pokazują, że można mimo braku czasu czy codziennego zmęczenia przygotowywać całej rodzinie zdrowe jedzenie. To ważne by zdrowe nawyki wprowadzić na stałe do swojego życia. Nie traktować posiłków jako uciążliwej diety. Wtedy tylko uda się zmienić swoje nawyki jedzeniowe na dobre. Warto zaopatrzyć własną kuchnię w artykułu zdrowe i używać ich często. Gdy przestaniemy kupować w sklepach niezdrowe rzeczy, a przestawimy się na sporą ilość świeżych warzyw oraz owoców, to zaczniemy gotować zdrowo. Stosujmy podczas gotowania dużo ziół. Warto poznać różne właściwości zdrowotne, które mają one dla naszego organizmu. Wtedy będziemy widzieć, że warto ich używać jak najwięcej. Zamontujmy w kuchni doniczki na zioła, ażeby mieć takie dodatki pod ręką i przyzwyczajać się do ich częstego stosowania - doniczki na zioła.

bazylia w doniczce
Author: jess csx
Source: http://www.flickr.com
Zastąpmy niektóre wcześniej stosowane produkty innymi, bardziej zdrowymi ich zamiennikami. Pewnie nie zdajemy sobie z tego sprawy normalnie, lecz przyniesie nam to sporą korzyść. Używajmy przykładowo większą ilość oliwy z oliwek (rozwinięcie zagadnienia szczegóły na stronie https://www.laoliva.pl/) zamiast masła. Postarajmy się zastąpić cukier bardziej zdrowszym ksylitolem. Używajmy mniej soli, a więcej ziół by otrzymać pełny smak dań. Zastąpmy zrobione z pszennej mąki makarony i pieczywa, tymi zrobionymi z pełnego ziarna. Prócz tego dołączmy także w swój jadłospis całą masę dostępnych w sklepach zbóż to znaczy jęczmień, owies albo żyto, jakie znajdziemy w różnego rodzaju kaszach, płatkach czy grysikach. Dostarczymy w taki sposób naszemu organizmowi więcej potrzebnych składników i wzbogacimy dietę. Właśnie w stronę tego typu urozmaicania powinniśmy podążać, będzie to jakby początek do zaprowadzenia zmian na stałe w swoim życiu.

Tags: zdrowie, gotowanie, samopoczucie, Składniki