Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


W jakim celu pobieramy krew? Co dzięki takiej czynności jesteśmy w stanie się dowiedzieć? Jak przygotować się do badania?

Posted on 30/10/2019 7:14am

Badanie krwi jest badaniem podstawowym. Tak pobrana krew jest cennym źródłem informacji o kondycji zdrowotnej pacjenta, dzięki czemu można wykryć dość dużo nieprawidłowości w działaniu organizmu.

badanie krwi
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Tego rodzaju badanie wykonywane jest na czczo, najkorzystniej w godzinach porannych. Wyróżnić można parę tego typu badań. Więc jest morfologia krwi, która polega na ilościowym określeniu różnych rodzajów krwinek, a także badaniu poszczególnych ich właściwości w próbce. Do wykonania morfologii stosowany jest profesjonalny sprzęt, natomiast wynik badania prezentowany jest na wydruku komputerowym.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne przyciągające informacje na interesujący Cię temat. Wejdź do kolejnego artykułu oraz czytaj wpis pulmonolog oborniki śląskie.

Kolejnym badaniem jest rozmaz krwi - . Przeprowadza się go, kiedy zauważy się nieprawidłową morfologię.

Takie badania pozwalają na wykrycie zmian, które świadczą o zakażeniu wirusowym lub bakteryjnym, obecności pasożytów czy chorobach nowotworowych.

Nim wyłączysz swój komputer, sprawdź jeszcze jedną publikację, gdyż naprawdę zalecam to opracowanie (https://www.medimix.pl/pl/c/DEZYNFEKCJA-I-STERYLIZACJA/260), dlatego że posiada ono niesamowicie przydatne wiadomości.

Taką próbkę krwi bada się za pomocą automatu lub pod mikroskopem. Do badania tego rodzaju pobierana jest dość często krew żylna z żyły łokciowej. W sytuacji, jak do badania potrzebna jest krew tętnicza, trzeba ją pobrać z tętnicy udowej. U małych dzieci prezentuje się to inaczej, ponieważ krew pobierana jest z opuszki palca. Jak należy się do tego przygotować? Standardowo trzeba być na czczo, natomiast przed badaniem można wypić nieduże ilości niegazowanej wody. Najlepiej na trzy dni przed badaniem odstawić preparaty ziołowe, witaminy i minerały w tabletkach. By zmniejszyć ryzyko infekcji należy umyć się przed badaniem - . Laboratoria najbardziej często pobierają krew rano, najkorzystniej zjawić się na parę minut przed wyznaczoną godziną.morfologia
Author: Oliver Symens
Source: http://www.flickr.com
Ruch sprawia, że mamy wyższe ciśnienie krwi, które nie jest wskazane w okresie pobierania krwi, a więc jak pojawimy się na ostatnią chwilę to powinniśmy się z tym liczyć. Koniecznie trzeba poinformować lekarza o tym, jakie przyjmujemy leki, czy są to pigułki antykoncepcyjne oraz czy mieliśmy żółtaczkę zakaźną, mieliśmy wirusa HIV. Należy także poinformować o innych chorobach zakaźnych. W każdym większym ośrodku miejskim bez problemu znajdziemy punkt, w którym pobiera się krew, jest to jednakże oczywiście bardziej proste w dużych miastach, więc jak badanie krwi Wrocław przykładowo będzie do tego bardzo dobrym miejscem.

Tags: organizm, wirus, Laboratorium, morfologia