Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


W jakim przypadku produkcja w domu różnorodnych przetworów mięsnych zaczyna robić się opłacalna.

Posted on 08/02/2019 8:04am

Nie ma nic wspanialszego od soczystej, aromatycznej wędliny na kromce świeżego chleba. Lady chłodnicze w sklepach gną się wręcz pod ciężarem różnorodnych kiełbas, szynek i pasztetów. Wszystkie będą kusić wymyślnymi nazwami i pięknym wyglądem. Jednak nie wszystkie będą faktycznie smaczne. Nie mówiąc już o niekoniecznie dobrym wpływie złych jakościowo produktów na zdrowie.

półmisek wędlin
Author: ZM Pekpol
Source: ZM Pekpol
Dawniej, kiedy w sklepach były pustki, prawdziwa szynka, kiedy już udało się takowa dostać, pachniała i smakowała jak szynka i wytrzymywała długo bez psucia się. To z tego powodu, że tradycyjne przetwory mięsne były wówczas produkowane w oparciu o tradycyjne metody pieczenia albo wędzenia. Dzisiaj, kiedy liczy się ilość a nie jakość, wszyscy producenci chcą zarobić jak najwięcej, oszczędzając na składnikach i produkując w taki sposób, żeby w możliwie krótkim czasie wytworzyć jak największą liczbę wędlin. Na przykład, dawniej produkcja wędzonek wymagała odpowiednich pieców wędzarniczych, niezbędne było odpowiednie drewno, aby wyrób posiadał wspaniały aromat - zajrzyj do strony producenta. Teraz gotowe niby wędliny, składające się ze sklejonych ze sobą resztek mięsnych, zanurza się na kilka godzin w misie wypełnionej wszelkiego typu związkami chemicznymi.Wykonane w taki sposób wędliny są niesmaczne, psują się bardzo szybko, lecz w pierwszej kolejności mają koszmarny wpływ na nasze zdrowie. Z tego więc powodu nie dziwi wcale, że zwiększająca się liczba osób zwraca swoją uwagę na skład i sposób produkcji wędlin. Co więcej, coraz bardziej liczna grupa świadomych konsumentów będzie wolała samodzielnie przygotowane przetwory mięsne - kliknij.

Mając sprawdzony przepis, można bez problemów upiec roladę schabową, albo własną szynkę domową. O pasztecie nie mówiąc, bo przecież to niemal tradycyjny wyrób świąteczny naszych babć. Kto ma możliwość, może postawić sobie przy domu niewielką wędzarnię i samodzielnie robić wędliny na własny użytek. Wbrew pozorom, wykonanie prawdziwej kiełbasy, albo aromatycznej szynki wcale nie jest bardzo trudne, wymaga jednak trochę czasu i zaangażowania. Ale wysiłek się opłaca, bo można zrobić wędlinę dokładnie tak przyprawioną jak się lubi.

Tags: zdrowie, wędliny, szynka