Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


W Polsce nastała moda na picie znakomitej kawy i herbaty

Posted on 04/12/2017 10:18am

Dawno temu parzenie herbaty w czajniku, dzbanuszku czy imbryku było dość powszechne. Duży czajnik wystarczał na wywar dla całej rodziny, zbierającej się wspólnie przy jedzeniu. Długie dyskusje znamy dziś głównie z brytyjskich filmów.


W naszych czasach, gdy wciąż jesteśmy w ruchu i często wspólny posiłek zjadamy tylko w weekend lub w święta, czajniki do parzenia herbaty są się nieco staroświeckim elementem śniadania, obiadu czy wieczerzy.


garnki
Author: Riess
Source: Riess


Kawiarki i kafetiery
Author: Iain Cameron
Source: http://www.flickr.com


Warto powrócić do tej miłej kultury, zwłaszcza, że w sklepach zarówno wybór herbat, jak i całej wielości akcesoriów do picia herbat i kaw stał się dziś duży. Dzbanki z podgrzewaczem, prócz atrybutów typowo symbolicznych mają swe całkowicie funkcjonalne role. Są rzecz jasna piękne. Nalewanie więc wywaru z pięknego naczynia sprawia nam dodatkową przyjemność. Wykorzystujemy je także po to aby przygotowana herbata pozostała ciepła przez dłuższy czas. Warto zatroszczyć się o to, by podgrzewacz wykonany był z dobrego materiału, o znakomitych parametrach termicznych.
Dzbanki z podgrzewaczem
Author: www.tOrange.biz Valdemar Fishmen
Source: http://www.flickr.com


Dla trochę mniej wymagających degustatorów herbaty zaleca się kubki. Kubki z zaparzaczem, są niezwykle funkcjonalne, dla wszystkich zagonionych lubiących wybić nieźle zaparzoną herbatę. Tutaj też zwróćmy uwagę na materiał, z którego wykonany jest kubek oraz sitko, do zaparzania. Jego gatunek może mieć ogromne znaczenia, dla smaku i wartości przygotowanej herbaty.


A co jeśli jesteśmy kawoszami? Lubimy napić się dobrze zaparzonej kawy. Dla tych klientów na rynku zaistniał ogromny segment oferujący urządzenia do parzenia kawy.


Kawiarki i kafetiery są dziś już bardzo znane w użyciu. Ich dobór jest niezwykle rozległy i zależy tylko od możliwości finansowych i pragnień klienta. Też i w tym przypadku należy poszukać czegoś praktycznego i gustownego.

Tags: sprzęt, picie, typ, smaku