Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


W Polsce nastała moda na picie znakomitej kawy i herbaty

Posted on 01/05/2019 7:47am

Dawno temu parzenie herbaty w czajniku, dzbanuszku czy imbryku było dość powszechne. Duży czajnik wystarczał na wywar dla całej rodziny, zbierającej się wspólnie przy jedzeniu. Długie dyskusje znamy dziś głównie z brytyjskich filmów.


W naszych czasach, gdy wciąż jesteśmy w ruchu i często wspólny posiłek zjadamy tylko w weekend lub w święta, czajniki do parzenia herbaty są się nieco staroświeckim elementem śniadania, obiadu czy wieczerzy.
garnki
Author: Riess
Source: Riess


Kawiarki i kafetiery
Author: Iain Cameron
Source: http://www.flickr.com


Warto powrócić do tej miłej kultury, zwłaszcza, że w sklepach zarówno wybór herbat, jak i całej wielości akcesoriów do picia herbat i kaw stał się dziś duży. Dzbanki z podgrzewaczem, prócz atrybutów typowo symbolicznych mają swe całkowicie funkcjonalne role. Są rzecz jasna piękne. Nalewanie więc wywaru z pięknego naczynia sprawia nam dodatkową przyjemność. Wykorzystujemy je także po to aby przygotowana herbata pozostała ciepła przez dłuższy czas.

Masz chrapkę na inną tego typu informację na opisywany tu temat? Jeśli tak, to ochoczo kliknij ten link – to użyteczna witryna (https://www.sweet-home.pl/)!

Warto zatroszczyć się o to, by podgrzewacz wykonany był z dobrego materiału, o znakomitych parametrach termicznych.


Dzbanki z podgrzewaczem
Author: www.tOrange.biz Valdemar Fishmen
Source: http://www.flickr.com


Dla trochę mniej wymagających degustatorów herbaty zaleca się kubki. Kubki z zaparzaczem, są niezwykle funkcjonalne, dla wszystkich zagonionych lubiących wybić nieźle zaparzoną herbatę. Tutaj też zwróćmy uwagę na materiał, z którego wykonany jest kubek oraz sitko, do zaparzania. Jego gatunek może mieć ogromne znaczenia, dla smaku i wartości przygotowanej herbaty.


A co jeśli jesteśmy kawoszami? Lubimy napić się dobrze zaparzonej kawy. Dla tych klientów na rynku zaistniał ogromny segment oferujący urządzenia do parzenia kawy.
Kawiarki i kafetiery są dziś już bardzo znane w użyciu. Ich dobór jest niezwykle rozległy i zależy tylko od możliwości finansowych i pragnień klienta. Też i w tym przypadku należy poszukać czegoś praktycznego i gustownego.

Tags: sprzęt, picie, typ, smaku