Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Według filozofa zachodniej medycyny - Hipokratesa, prawidłowe odżywianie to fundament zdrowia

Posted on 08/09/2020 8:14am

Natura sama w sobie dostarcza nam zdrowe i witalne pokarmy. Dzięki temu, natura pozwala walczyć ze schorzeniami organizmu i jednocześnie gwarantuje dobry stan zdrowia. Generalnym źródłem chorób są nasze nawyki jedzeniowe i styl życia. Udoskonalana żywność jest bezsprzecznie podstawową przyczyną złego stanu zdrowia.

Olej lniany
Source: ekoj.pl
Taka żywność nie daje nam energii wykorzystywanej do samoregeneracji organizmu, która wcześniej była dostarczana wraz z naturalnym pożywieniem. W czasach wzmożonego zapotrzebowania na jedzenie ekologiczne, w kategorii tłuszczów wyróżniamy oleje otrzymywane metodą na zimno, których spożycie prowadzi do powstrzymania lub ograniczenia rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak - otyłość, choroby układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze.

Wśród olejów pozyskiwanych na zimno można wymienić oleje wytwarzane z nasion, owoców i z pestek - olej z nasion lnu (najlepsze spożywcze oleje), olej z nasion wiesiołka, olej z nasion ogórecznika lekarskiego, olej z pestek dyni oraz olej z owoców oliwki, olej z owoców rokitnika jak też olej z orzechów czy olej z kiełków pszenicy. Pożywne oleje, są tak samo ważne w naszym jadłospisie, jak świeże warzywa i owoce. Czasy, kiedy oleje uważaliśmy jedynie za swego rodzaju narzędzie do sporządzania dań, muszą odejść do lamusa. Do prawidłowego funkcjonowania, organizm wymaga nawet więcej jednostek energetycznych pochodzących ze zdrowych tłuszczów, aniżeli z protein. W związku z tym w zdrowej diecie, powinno być dwa razy więcej rodzajów zdrowych tłuszczów aniżeli białka.

Związki wchodzące w skład oleju z pestek dyni - suszony czystek z Albanii, decydują o jego zdrowotnych cechach. Olej z pestek dyni, otrzymywany jest metodą na zimno. Ma ciemnozielono-brązowy kolor, orzechowy smak i orzechowy aromat. Tłuszcze, które znajdują się w ziarnach dyni, należą do pełnowartościowych tłuszczów roślinnych, niezbędnych dla naszego organizmu.

Olej lniany wytwarzany metodą na zimno jest olejem roślinnym o żółtawym zabarwieniu i dosyć silnym, cierpkim zapachu. Zawiera fantastyczną proporcję zdrowych, nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6. Kwasy te klasyfikowane są do grupy NNKT - czytaj
nawet pomocna strona, warto zajrzeć
znacznie więcej znajdziesz na www
oryginalna strona. Są to związki, których organizm ludzki potrzebuje, a nie jest w stanie sam ich wytworzyć.

Sprawdź kolejne tego typu bardzo przydatne źródło informacji na rozważany temat - kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w tej ofercie (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/).

Warto zaznaczyć, iż kwasy omega-3 stanowią aż 15 % budulca tkanki mózgowej.

Tags: warzywa, tłuszcze, Omega-3, naturalne, protein