Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Większość osób lubi od czasu do czasu napić się alkoholu, ale czy będąc na diecie to mądry pomysł?

Posted on 02/02/2019 7:27am

Jak ogólnie wiadomo, alkohol „pomaga” w zawieraniu znajomości, rozkręca zabawę i sprawia, że jesteśmy weselsi (choć to oczywiście nie reguła). Nie da się jednak ukryć, że jego obecność na stole często sprawia, że ludzie dbający o swoją figurę w pewnym momencie przestają się kontrolować i sięgają po coraz więcej. Czy oznacza to, że jeśli jesteśmy na diecie powinniśmy zupełnie pomijać spożywanie wszelkiego alkoholu? Nie do końca. Na szczęście mniejsze dawki niektórych trunków wcale nie szkodzą, jednakże nasza samokontrola winna sprawić, że na nich poprzestaniemy.


alkohol na diecie
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Zarówno wódka, jak i wino, mają swoją kaloryczność. Jeśli chodzi o wina kaloryczność związana jest z barwą trunku i tym, czy jest to wino wytrawne, czy też słodkie. Z gorzałkami jest tak, że im są lepszej jakości, tym mniej nam szkodzą. Jeżeli już udajemy się na jakieś przyjęcie, gdzie spożywanie alkoholu nie ogranicza się do wzniesienia toastu za solenizanta, to musimy być świadomi tego, że będziemy musieli ograniczyć ilość spożywanych trunków. Barman może nam podać wszystko, jednakże finalnie to od nas zależy, na co i na ile się zdecydujemy. Pamiętać trzeba, że spożycie napojów wysokoprocentowych pobudza apetyt, więc jeśli dbamy o ciało, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że po przyjściu z takiej imprezy będziemy musieli zmierzyć się z pokusami, które będą czyhać na nas w lodówce. Nie dajmy się jednakże zwariować.


alkohol
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Alkohol na diecie jest dozwolony i oprócz tego, że może nam szkodzić, może też pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie – ale w odpowiednich dawkach. Nie bójmy się spotkań towarzyskich w czasie stosowania diety, bowiem na pewno nasi znajomi będą pamiętać, że zależy nam na utrzymaniu odpowiedniej sylwetki i nie wypijemy z nimi wielu kieliszków.

Czy zaintrygowałyby Cię inne informacje (https://www.rehafit.org/oferta/bony-podarunkowe/) na ten temat? Zachęcamy do przeglądnięcia nowego wpisu. W nim zaznajomisz się z przeróżnymi wiadomościami.

Umiar jest w tym przypadku najważniejszy. Niezależnie od tego, na jakim etapie procesu odchudzania jesteśmy, powinniśmy zawsze pilnować, by nie złamać swoich zasad, ponieważ stałe wracanie do punktu wyjścia nie jest pożądanym zjawiskiem. Pamiętajmy, że tylko zdrowa i zbilansowana dieta wesprze nas w osiągnięciu celu - . Jeżeli zaś nie jesteśmy w stanie wytrzymać bez dodatków, takich jak słodycze czy też alkohol, spożywajmy je w ilościach minimalnych, tak, aby kalorie zostały spalone podczas treningu.

Tags: odchudzanie, figura, sylwetka, Zasady, kaloryczność