Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Wizyta u stomatologa - płatnie czy na nfz?

Posted on 22/06/2018 1:01am

Każdy z nas zmaga się niekiedy z bólem zęba. Nie da się spać, przeżuwać, sytuacja wydaje się być patowa. Jedynym ocaleniem może być wtenczas tylko dentysta. Jednak i tych jest wielu. Który stomatolog przyda się bardziej - prywatny czy z publicznej przychodni? Ile kosztować nas może leczenie kanałowe? Czy jest refundowane?

Jeśli jesteśmy studentem lub personą zaangażowaną na umowę etatową, mamy zapewnioną państwową służbę medyczną - dentysta również wchodzi w grę. Usługa obejmuje całkowity pakiet leczenia - wizyta profilaktyczna, leczenie kanałowe a nawet odkamienianie jamy ustnej raz do roku. Jednak nie wszystko jest takie optymistyczne jakby się mogło wydawać. Oczywiście, po wdrożeniu najnowszej technologi nie musimy przy rejestracji posiadać swojej legitymacji ubezpieczeniowej - numer pesel będzie wystarczający.
gabinet dentystyczny
Author: Bosc d'Anjou
Source: http://www.flickr.com
Lecz czekając na wizytę profilaktyczną, należy uzbroić się w czas. Stomatolog w przychodni państwowej ma niezwykle długa listę pacjentów, także na spotkanie z nim możemy czekać nawet pół roku. Na szczęście, jeżeli mamy nagłą sytuację, paraliżuje nas straszny ból, możemy dostać się do niego bez kolejki. Poza tym, sponsorowane są jedynie klasyczne plomby w kolorze czarnym- za nowoczesne, białe, przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni.Kliniki prywatne to zupełnie inna bajka. Wyrafinowane wnętrza, nastrojowa muzyka, wykwalifikowana recepcjonistka. Na termin kontroli musimy zaczekać maksymalnie jeden dzień, gdyż nasz dentysta nie codziennie jest na miejscu. Aby zapisać się w nowej placówce nie potrzebujemy posiadać żadnych dokumentów, jedynie dowód osobisty aby spisać nasze dane, sprawdź również www.dentystakaniak.pl/. Stomatolog utworzy nam naszą własna kartotekę, obejrzy nam jamę ustna rentgenem, i rozpocznie swoje dzieło. Niestety, w zależności od miejsca zameldowania, trzeba liczyć się ze znacznymi kosztami za tego rodzaju świadczenia. Jeżeli wymagane będzie leczenie kanałowe zęba trzonowego, koszt może wynieść nawet kilkaset złotych. Poza tym, dentysta wcale nie będzie bardziej wykwalifikowany niż ten w przychodni państwowej - sami często pracują w miejskich placówkach, a wieczorami przyjmują prywatnych pacjentów.

Jeśli pragniemy, aby nasze szczęki obejrzał stomatolog, należy podjąć ważną decyzję - jaki rodzaj świadczenia wybrać? Przychodnia państwowa jest darmowa, jednak kolejki strasznie długie. Z drugiej strony komercyjna klinika przyjmie nas od ręki, ale niestety wiąże się to z wielkim wydatkiem. Sami trzeba stwierdzić, jakie mamy priorytety.

Porównaj: http://www.dentystakaniak.pl/leczenie-kanalowe-mikroskopowe/

Tags: kolejka, rentgen, PESEL, recepcjonistka