Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Wojowanie z nadwagą zatem jak rozsądnie schudnąć?

Posted on 04/01/2019 7:39am

Na globie jest tyle samo osób na co dzień głodujących, co objadających się do granic możliwości.


Jedzenie ponad miarę (wiedzie do tzw. otyłości prostej) wypływa z przeróżnych powodów.
Po pierwsze wywołuje radość, frajdę, na którą można sobie pozwolić. Ciasto lub czekolada nie podkopią wszak domowego budżetu. Objadanie się jest też społecznie akceptowane. Towarzyskie spotkania skupiają się wokół suto zastawionego stolika. Konsumujemy nie dlatego, aby zaspokoić łaknienie, lecz ażeby zagłuszyć problemy. Jak wypływa z badań europejskich dietetyków, w dziewięciu przypadkach na dziesięć powodem nadwagi są problemy psychiczne. To one stanowią prawdziwy ciężar tłuściocha.


okap
Author: ZM Pekpol
Source: ZM Pekpol


Dietetycy i psycholodzy uważają, że odchudzać się nie trzeba żołądkiem, lecz za pomocą głowy.

Nie miej obawy, że informacji na omawiany temat nie odnajdziesz, gdyż są tu. Wystarczy kliknąć na proponowany link, który jest pod odnośnikiem.

Uporać się najpierw z psychiką, a później z ciałem. Depresja i stres bywają powodem przesadnego apetytu, zwłaszcza na tortom (polecamy link do strony). Upodobania do tego smaku odziedziczyliśmy po przodkach. Dla nich słodycz zerwanego owocu znaczyła, że zjedzenie jego jest bezpieczne, gorzkość ostrzegała przed trucizną. Wiemy także, iż jadło bogate w cukier i węglowodany podnosi poziom tryptofanu we krwi. Wywołuje to wzmożone przenikanie tego aminokwasu do mózgu, gdzie aktywizuje wytwarzanie serotoniny. Jej podwyższone stężenie poprawia humor. Dlatego zdenerwowani, przegrani odruchowo sięgamy do kartony z ciasteczkami.
Jeśli to pojmiemy, to będzie pierwszy krok, by powiedzieć sobie: „lody to lichy druh samotności”? Potem zazwyczaj nadchodzi refleksja, że pałaszowanie stresów jest podstępnym wrogiem.

Tags: lody, pudełka, kłopot, fan