Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Wspaniałe ciasta na różne okazje

Posted on 03/10/2018 7:23am

Pyszne ciasta i torty są konieczną częścią wszelkiego przyjęcia, w szczególności weselnego i urodzinowego.


Tort na przyjęcie ślubne to nie tylko najważniejszy punkt przyjęcia weselnego, jest również znakiem dostatniego i szczęśliwego życia młodej pary.
Przy zamawianiu tortu każdy sugeruje się motywem przewodnim wesela, a również upodobaniami i smakiem młodej pary. Decyzja o wyborze imponującego tortu na wesele nie należy do najłatwiejszych. Oprócz typowej okrągłej, czy też prostokątnej postaci, jest możliwość zamówić również torty przestrzenne o dowolnym i wymyślnym układzie. Odcień i smak to również sprawa gustu i smaku kupującego. Firmy na ogół przed zleceniem proponują degustację, wówczas jest czas na to, by wyłonić smaki i barwy odpowiadające upodobaniom zamawiającego.


torty
Author: outreachr.com
Source: http://www.flickr.com


okap
Author: Moll
Source: Moll


sklep z narzędziami
Source: martex.com.pl


Opcją dla typowych, piętrowych, bądź też przestrzennych tortów weselnych są obecnie popularne i modne muffinki, bądź babeczki. Takie kolorowe i zgrabne babeczki zestawione są zazwyczaj na specjalnej paterze, piętrowo, na kształt piramidy. Wymiar tej piramidy jest zależna od liczebności poproszonych biesiadników.


Torty są również bardzo ważną częścią przyjęcia urodzinowego dla malucha. Kupując tort (www.babie-lato.com) dla dziecka musimy mieć na uwadze jego wiek i upodobania. Torty w konfiguracjach przeróżnych postaci bajkowych, czy aut mogą zachwycić każde dziecko. Trzeba jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach wiele dzieci jest alergikami i należy mieć to na względzie.
Średnica, postać i wygląd, czy postać tortu jest zależna od zdania zamawiającego, jednak najważniejsze jest, ażeby sami zainteresowani, jak również goście byli zadowoleni z zamówienia.

Tags: dzieci, ślub, smaki, goście