Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Wyrabianie wielu typów wędlin

Posted on 11/02/2019 7:34am

Jesteśmy narodem mięsożernym. Statystyczny Polak nie wyobraża sobie dnia bez kotleta, czy wędliny. Mięso jest doskonałym źródłem cennego białka i żelaza. Obok różnych produktów pochodzenia zwierzęcego jest najważniejszym źródłem pełnowartościowego białka. Mieści ono wszelkie konieczne aminokwasy, jakich organizm nie podoła sam wytworzyć, a jakie są konieczne do budowy tkanek. Posiada też tę wartość, że jest poprawniej przyswajalne aniżeli białko roślinne.


Mięso i wyroby mięsne, które znajdziesz tu: przedsiębiorstwo Nelpol, mieszczą sporo protein które jest niezbędne do nabrania prawidłowej masy sylwetki i masy mięśniowej. Białko spełnia rolę budulcową, toteż jest konieczne, szczególnie w okresie dorastania i dojrzewania. Jego nieobecność może sprawiać niedostatek masy ciała, niedowagę i mały wzrost wzrostu.
Ważne jest, aby spożywać w miarę możności rozmaite gatunki mięsa. Ażeby prawidłowo zbilansować jedzenie mięsa, dobrze jest spożywać parę razy w tygodniu mięso, dwa razy w tygodniu tłuste ryby, a raz w tygodniu nasiona z roślin strączkowych. Do przygotowania mięsa najpoprawniej jest używać olejów roślinnych, a potrawy z mięsa dobrze jest serwować z warzywami.


Zakład mięsny (Nelpol) produkuje sporo typów wędlin. Wędliny to przetwory mięsne, do których możemy także zaliczyć wędzonki, także mięso peklowane. Najbardziej renomowane, to szynka, polędwica, czy baleron. Wędliny bez wątpienia mają wartości pożywne. Prócz białka są źródłem żelaza, cynku i fosforu. Do ich produkcji wykorzystuje się nie tylko mięsa i marynat, lecz również rozmaite dodatki. Ma to na celu poprawę koloru, smaku i wytrzymałości wędlin. Wobec tego, potrafią one włączać dodatkowo znaczną ilość soli, tłuszczu i sodu. Przy zakupie wyrobów wędliniarskich powinna obowiązywać reguła, że poprawniej kupić mniej droższych i wyższej jakości, aniżeli więcej kiepskiej jakości i smaku.


Najistotniejszą sprawą jest świadomość tego, jak znaczący jest rozumny właściwy wybór towaru. Dzięki temu, nie będziemy opychać się się produktami o najwyższym składzie tłuszczu i uzupełnień chemicznych. Konsumujmy nie jedynie dla rozkoszy, ale i dla zdrowia. Należy pamiętać, że podłożem zdrowego i pewnego żywienia się, jest wyczucie i rozsądek.

Tags: mięso, wędliny, wyroby wędliniarskie