Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Wzrok – rodzaje wad oraz sposoby ich leczenia

Posted on 22/06/2018 3:30am

Wzrok jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych zmysłów. To dzięki niemu możliwe jest odbieranie obrazu świata, który znajduje się wokół. Narządem wzroku jest oko, którego zadanie polega na fotografowaniu świata, który znajduje się wokół. To właśnie dlatego w przypadku przeróżnych chorób (krótkowzroczność, dalekowzroczność, zaćma, astygmatyzmy, zwyrodnienie siatkówki), konieczne okazuje się podjęcie leczenia.

wzrok
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Na szczęście ogromny rozwój medycyny spowodował, że możliwe stało się przeprowadzenie mało inwazyjnych zabiegów, do których zalicza się między innymi laserowa korekcja wzroku. Laserowa korekcja wzroku należy do jednych z najbezpieczniejszych metod pozwalających stałe wyeliminowanie wad refrakcji, do których zalicza się krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Zakres wad, które można poddać korekcji jest w przypadków wskazanych schorzeń wyjątkowo szeroki . O tym, czy dany pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia korekcji wzroku przy pomocy lasera zawsze decyduje lekarz specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Bardzo często ten sam lekarz później wykonuje zabieg. Operacja odbywa się na sali zabiegowej, na której umieszczony jest specjalistyczny laser. W przypadku tego rodzaju zabiegów, nie jest wymagana obecność anestezjologa. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentowi podaje się specjalne krople do oczu, które mają działanie znieczulające (leczenie chorób siatkówki). Dzięki nim cały zabieg w ogóle nie boli. W przypadku choroby oczu jaką jest zwyrodnienie siatkówki do czynienia mamy zazwyczaj ze zmianami zapalnymi siatkówki. Zwyrodnienie siatkówki może mieć charakter nabyty lub też możne być dziedziczona. http://www.optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzrokubadania wzroku
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
W przypadku przyczyn genetycznych choroba może pojawić się już w młodym wieku, ale może również rozwijać się naprawdę powoli i ujawnić się dopiero u osoby dorosłej. Do najważniejszych objawów tej choroby należy zaliczyć pogorszenie się jakości widzenia oraz pojawianie się mroczków w obszarze widzenia. Znaczna część pacjentów cierpi również na zwyrodnienie siatkówki AMD. Jest to choroba obejmująca plamkę żółtą oka, a jej rozwój ma związane z wiekiem pacjenta i występuje zazwyczaj u osób, które ukończyły pięćdziesiąt lat. Do jej typowych objawów zalicza się pojawianie się zniekształceń w środkowej części pola widzenia. Choroba zawsze wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Tags: choroby, oczy, Pacjent, medycyna