Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Z czego mogą być wytwarzane przeróżne słodycze?

Posted on 03/05/2019 7:34am

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Badania wskazują, że dotyczy to aż 90% mieszkańców naszego kraju. Czasami zdarza się sytuacja, gdy zwyczajnie otrzymujemy takie słodycze w podarunku bądź w formie poczęstunku w jakimś biurze.


Mogłyby to być różne smakołyki w formie wafelków czy ciastek.


zdrowa żywność
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com


filiżanka kawy
Author: bradhoc
Source: http://www.flickr.com
W marketach można by też nabyć różnorodnego rodzaju cukierki. Mogłyby być one oferowane jako twarde landrynki. Są one produkowane z jednolitej masy a konkretnie ze stężonego roztworu cukru. Naturalnie w celu ich uatrakcyjnienia są produkowane w różnych smakach oraz kolorach. Skoro są cukierki twarde, to jako ich przeciwieństwo stworzono odmianę miękką. Są one wytwarzane z masy karmelowej oraz dodatkiem syropu skrobiowego. Do tego rodzaju wyrobów zalicza się przykładowo irysy czy też toffi. W sklepach ze słodyczami można by także zakupić cukierki pudrowe, a zatem takie, które wytwarza się za pomocą sprasowanego cukru pudru.


Jeszcze odmienny rodzaj tego typu słodkości to zwykłe żelki, które można uzyskać za sprawą połączenia żelatyny z napowietrzonym roztworem cukru oraz syropu glukozowego. W sklepach ze słodyczami można by także kupić niewielkie kolorowe drażetki, jakie są wypełnione czekoladą. Co ciekawe, produkuje się je od przeszło 70 lat, gdyż zostały wymyślone dla żołnierzy, aby mieli pod ręką polepszającą humor i nie rozpuszczającą się w kieszeni czekoladkę.


Obecnie tego typu funkcję mogą mieć także zwykłe czekoladowe groszki albo po prostu cukierki pokryte czekoladą. Często są oferowane w ozdobnym opakowaniu, dlatego też doskonale nadają się na prezent nie tylko dla dzieci.

Tags: twarz, pomoc, typ