Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Z jakich powodów kawa stała się tak bardzo popularnym napojem w każdym kraju, jakie są jej podstawowe rodzaje.

Posted on 18/09/2018 12:18pm

Kawa nie bez przyczyny uznawana jest za najpopularniejszy napój na świecie. Jest zdrowa, smaczna i uwielbiana przez setki milionów ludzi z większości krajów. Wiele osób nie może sobie wyobrazić dnia bez kubka pysznego napoju z rana, daje im to energię i siły do dalszego działania.


Kawa przez zawartość kofeiny ma pobudzające właściwości, lecz zawiera też dużo innych substancji, korzystnie wpływających na zdrowie. Ma w sobie dużą zawartość polifenoli, jakie są doskonałymi antyutleniaczami i ograniczają starzenie się organizmu. Oprócz tego kawa zabezpiecza przed licznymi chorobami, na przykład zawałami, udarami i miażdzycą. Poza tym regularnie pita zabezpiecza przed nowotworami przewodu pokarmowego i wątroby, a nawet przed próchnicą zębów.


kawa arabica
(http://corsini.pl/) przyrządzana być może wieloma różnymi sposobami, w zasadzie każdy kraj będzie miał swoje oryginalne zwyczaje wiążące się z jej spożywaniem. smakosze cenią sobie najbardziej aromat ziarna zmielonego chwilę przed zaparzeniem, z tego też powodu pośród nich dużą popularnością cieszy się kawa świeżo palona. Smak napoju w dużej mierze uzależniony jest od gatunku ziaren i sposobu ich obróbki, na naszym rynku bardzo popularna przede wszystkim jest vergnano kawa arabica oraz znacznie mocniejsza robusta. W każdym sklepie kupić można kawę w ziarnach, zapakowaną w szczelne opakowania, a także zmieloną.


Ten ostatni rodzaj cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ wystarczy tylko wsypać proszek do filiżanki i zaparzyć, wielu osobom coś takiego w zupełności wystarcza.

Tags: zdrowie, kawa, kawy, piec, smakosz