Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Z jakiego powodu opłaca się pić napój z czystka oraz jakiego rodzaju właściwości posiada hiszpańska szałwia?

Posted on 06/12/2020 8:42am

Zielona herbata jest sławna z tego, że ma dużo czynnych biologicznie substancji o działaniu wzmacniającym układ immunologiczny. Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin, które wzmacniają immunologiczny układ. A przy tym pozbawiony jest działań ubocznych. Nie ma też możliwości przedawkowania. Leczniczą herbatę z czystka można serwować nawet pociechom mającym 3 miesiące. Czystek świetnie smakuje z dodatkiem miodu ewentualnie cytrynowego soku.

ziołowa herbata z czystka
Author: Panda Tea
Source: http://www.flickr.com
Czystek zabija bakterie. Działa leczniczo w razie chorób oddechowych dróg. Eliminuje toksyczne ciężkie metale z organizmu. Zalecany jest palaczom. Niewątpliwie ma własności antybakteryjne, więc przynosi ulgę osobom którzy cierpią na łupież czy łuszczycę czy ewentualnie trądzik. Ma także antyalergiczne działanie i zapobiega chorobie niedokrwiennej serca. Doskonale rozpuszcza zatory i wszelkie zakrzepy. Czystek działa odmładzająco jak również przeciwzapalnie na organizm ludzki. Idealne właściwości lecznicze ma niewątpliwie również szałwia hiszpańska chia. Jej nasiona dostarczają ogromną część odżywczych składników, a przy tym mają niewielką ilość kalorii. Nasiona chia są bogate w dobrej jakości białka.

Zafascynował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to sięgnij po dodatkowe informacje na to zagadnienie oraz przeczytaj przydatne wpisy, a na pewno również przyciągną Twoją uwagę.

Zawierają odpowiednią ilość ważnych aminokwasów. Szałwia hiszpańska chia z uwagi na wysoką zawartość błonnika i białka powinna pomóc w odchudzaniu. Składniki tego typu powinny się przyczynić do zmniejszenia apetytu jak również ilości przyjmowanego pokarmu. Podobnie jak siemię lniane nasiona te są bogate w tłuszczowe kwasy omega-3.nasiona chia
Source: pixabay.com
Spożywając hiszpańską herbatę parametry krwi winny ulec znacznej poprawie. A to zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych jak również cukrzycy typu 2. To też bogate źródło niezbędnych składników mineralnych dla kości. Herbata hiszpańska ulepsza fizyczną wydolność oraz zaopatruje organizm ludzki w wielkie ilości energii. Warto zatem włączyć omówione herbaty do codziennej diety. Tym sposobem fizyczna kondycja może się znacznie poprawić. Zarówno herbata z czystka jak i hiszpańska herbata dobrze smakuje a przy tym dostarcza multum ważnych odżywczych składników.

Tags: herbata, smak, białko, Energia, antybakteryjne